Šāds paziņojums ir klajā pretrunā ar Saūda Arābijas sākotnēji uzturēto versiju, ka Hašogi nogalināts kautiņa rezultātā. Saūda Arābija pēcāk atzina, ka Hašogi slepkavība bijusi ar iepriekšēju nodomu, tomēr aizvien uztur pozīciju, ka karaļnamam ar to nekāda sakara nav bijis un ka vaininieki rīkojušies bez kroņprinča ziņas un paši uz savu galvu, par ko tikšot saukti pie atbildības.
Turcijas puse ar saūdiem neglaimojošo informāciju nāca klajā drīz pēc tam, kad Stambulu bija pametis Saūda Arābijas ģenerālprokurors, kurš tur bija ieradies, lai kopīgi viestu skaidrību Hašogi noslepkavošanas lietā. Šāds Turcijas paziņojums liecina, ka faktiski nekādas jēgpilnas sadarbības Saūda Arābijas un Turcijas starpā nav bijis.
Stambulas virsprokurors Irfans Fidans paziņojumā apstiprināja - šonedēļ notikušās diskusijas ar Saūda Arābijas pusi nekādus konkrētus rezultātus nav nesušas.
Atšķiras arī versijas par to, kas pēc tam noticis ar Hašogi līķi. Rijāda apgalvo, ka tas ietīts paklājā un pēcāk no līķa atbrīvojies kāds vietējais līdzzinātājs. Turcija savukārt uzskata, ka Hašogi līķis sadalīts un iznīcināts, visticamāk, konsulāta teritorijā - vai nu ar skābes palīdzību vai iemetot mirstīgās atliekas kanalizācijas akā, lai slēptu pēdas.
The Guardian vēsta, ka pamazām arvien skaidrāk iezīmējas notikušā aina, un Turcijas rīcībā, visticamāk, ir vēl nepubliskoti pierādījumi un fakti, kas pamazām nonāks atklātībā.
Stambulas virsprokurora birojs paziņojumā pauda klaju vilšanos Saūda Arābijas puses rīcībā. Turcija pieprasījusi izdot tiesāšanai 18 cilvēkus, kurus Saūda Arābija sakās esot aizturējusi saistībā ar Hašogi noslepkavošanu, kā arī pieprasījusi identificēt vietējo līdzzinātāju, bet šīs prasības palikušas bez atbildes.
Arī Turcijas izmeklētājiem solītā piekļuve konsulāta ēkai tika vairākkārt bremzēta. Kad turkiem ļauts apsekot telpas, secināts, ka sienas ir svaigi pārkrāsotas un automašīnas - rūpīgi iztīrītas.
Jāatgādina, ka Rijāda savu stāstu Hašogi lietā mainījusi vairākkārt.
ta nu gan
TrollisJT
ļuļa