Sabiedrisko attiecību nodaļa lūdz Āboltiņu sniegt skaidrojumu un konkrētus faktus, kas apstiprina viņas apgalvojumu, ka "pašreizējās Rīgas domes darba fonu raksturojot arī tas, ka tā uz neizdevīgu procentlikmi "Latvijas Krājbankā" ieguldījusi desmit miljonus latu..."
Kononova norādīja, ka Rīgas dome īstermiņa noguldījumus "Latvijas Krājbankā" sākusi izvietot kopš pagājušā gada oktobra, ievērojot to, ka minētās bankas piedāvātās noguldījuma procentu likmes par attiecīgo periodu bija augstākas nekā citām veiktajās aptaujās iesaistītajām komercbankām. Rīgas domes Finanšu departamenta veiktā aptauja liecinot, ka šā gada oktobrī "Latvijas Krājbankas" piedāvātā divu mēnešu depozīta likme bija 1%, bet citu banku piedāvātās likmes bija 0,93%, 0,72%, 0,33% un 0,25%.
Āboltiņas apgalvojumi ir izteikti publiskā telpā un tos ir izteikusi Latvijas otrā augstākā amatpersona, tāpēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa lūdz publiskā telpā sniegt arī šos apgalvojumus apstiprinošus faktus.
Jau rakstīts, ka ''Latvijas Krājbankā'' Rīgas domei depozītā glabājas desmit miljoni latu. Konstatējot "Latvijas Krājbankā" 109 miljonu latu iztrūkumu, Finanšu kapitāla un tirgus komisija (FKTK) nolēmusi slēgt "Latvijas Krājbanku" un tiesā pieteikt bankas maksātnespēju. Rīgas apgabaltiesa līdz 27.decembrim atstājusi bez virzības FKTK pieteikumu atzīt par maksātnespējīgu AS "Latvijas Krājbanka".
Savukārt Rīgas dome uzskata, ka lēmums atsavināt "airBaltic" akcijas par labu valstij apzog AS "Latvijas Krājbanka" kreditorus un ieguldītājus, tāpēc Rīgas dome prasīs to atcelt, iepriekš aģentūru LETA informēja pašvaldībā.