Finansējumu iecerēts piešķirt no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem un tas būs 50% apmērā no summas, kuru pašvaldība būs izmaksājusi iedzīvotājiem mājokļa atjaunošanai.
Pagaidām vēl nav zināms, cik daudz līdzekļu no valsts budžeta būs vajadzīgs.
Jau ziņots, ka iedzīvotājiem par palīdzības saņemšanu, kas saistīta ar plūdu nodarītajiem zaudējumiem viņu mājoklim, jāvēršas ar iesniegumu savā pašvaldībā.
Pēc tam, kad VARAM būs detalizēti izvērtējusi pašvaldību iesniegto informāciju par 2013.gada pavasara plūdu laikā cietušajiem privātajiem mājokļiem un pašvaldību sniegto atbalstu iedzīvotājiem ārkārtas situācijā, saņemtie pieprasījumi tiks virzīti izskatīšanai Ministru kabinetā.
Patlaban Daugavpilī ir applūdušas pļavas Kalkūnos un Nīderkūnos, transporta kustībai ir slēgta Nometņu iela, ūdens pietuvojies dzīvojamajām mājām Grīvā, Muižas, Brjanskas un Zvaigžņu ielā. Apdraudētajās vietās veikta aizsargkonstrukciju stiprināšana, pieberot un noblietējot smiltis. Tādējādi no applūšanas izdevies pasargāt aptuveni 20 īpašumus. Cilvēku evakuācija Daugavpilī pagaidām nav bijusi nepieciešama, no applūstošajām teritorijām izglābts viens suns.
Daugavpils novadā ir appludināti pašvaldības ceļi aptuveni 40 kilometru garumā, daļēji appludināti trīs valsts ceļi un citu īpašnieku ceļi. Appludināti 953,5 hektāri lauksaimniecības zemes, tai skaitā 156,5 ha ziemāju, 76 ha sēto zālāju, 130 ha aramzemes, kā arī 197,7 ha karjeru. Kopumā Daugavpils novada teritorijā applūduši aptuveni 4920 ha platības Kalkūnes, Sventes, Nīcgales, Līksnas, Tabores, Laucesas pagastā.
Jau ziņots, ka visi dati par plūdu radītajiem zaudējumiem Pļaviņās joprojām tiek apkopoti, taču pašvaldībā lēš, ka tie varētu būt aptuveni pusmiljona latu apmērā.