Šajā revīzijā konstatēta virkne pārkāpumu IZM centrālā aparāta un padotības iestāžu darbinieku atlīdzības aprēķinos. Piemēram, IZM centrālajā aparātā 97 darbiniekiem, kuri 2012.gada decembrī nav gājuši atvaļinājumā, piešķirti un izmaksāti atvaļinājuma pabalsti un veiktas sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas kopumā par vismaz Ls 21 073. Pārkāpumi konstatēti arī aprēķinot un izmaksājot piemaksas par virsstundu darbu, atlaišanas pabalstus, aprēķinot darba samaksu par summēto darba laiku, par darbu svētku dienās u.c. gadījumos. Šiem jautājumiem tiks pievērsta īpaša uzmanība arī likumības revīzijā par pedagogu atlīdzību, ko Valsts kontrole sāks 3.jūnijā. Tādēļ, izglītības darbinieki aicināti informēt VK par sasāpējušiem jautājumiem.
Valsts kontrole atklājusi, ka daudzos gadījumos valsts finansētajās profesionālās vidējās izglītības iestādēs jaunieši atsakās no 7 latu stipendijas par labu 8 latu ģimenes valsts pabalstam, ko saņem vecāki vai aizbildņi. Tādēļ VK ieteikusi IZM izvērtēt iespēju šo mācību iestāžu audzēkņu minimālo ikmēneša stipendiju pielīdzināt noteiktajam ģimenes valsts pabalstam.
Vēl viena problēma ir Eiropas Savienības finansēto projektu uzraudzība. Revīzijā atklājās, ka vairākas izglītības iestādes nav ievērojušas projektu īstenošanas nosacījumus, kas liedzis pilnvērtīgi izmantot struktūrfondu finansējumu. Tādēļ, lai varētu pabeigt skolu siltināšanu un rekonstrukciju, no valsts budžeta tika piešķirti papildu Ls 376 154. Valsts kontrole sniegusi ieteikumu, kā šo situāciju uzlabot.
Revidenti arī konstatēja, ka vairākās izglītības iestādēs nav nodrošināts, ka dienesta auto tiek izmantots tikai darba uzdevumu veikšanai. Daudzviet nav noteikumu, kas regulē automašīnu skaitu, to izmantošanas kārtību, degvielas patēriņa normas, kā arī personas, kuras drīkst šo transportlīdzekli lietot.
Tāpat VK vērsusi uzmanību uz pārkāpumiem IZM un tās padotības iestāžu iepirkumos, kas nav veikti atbilstoši likumam.