VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis informēja, ka VVC šobrīd strādā 19 valodas inspektoru. Viņš stāstīja, ka VVC darbu pozitīvi ir ietekmējušas izmaiņas likumdošanā, piemēram, nesen stājušies spēkā grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas precizēja valsts valodas pārkāpumu naudas sodu apmērus. Par valsts valodas pārkāpumiem tagad ir atļauts sodīt arī juridiskas personas, bet savukārt no 2013.gada jūnija pašvaldības deputāti par valsts valodas nelietošanu pienācīgā līmenī varēs zaudēt deputāta mandātu.
Šā gada 1.septembrī ir beigušies arī visi pārejas periodi MK noteikumos valsts valodas zināšanām dažādām profesijām un tagad tos var pielietot pilnībā.
Tikšanās laikā atklājās problēma, ka kopš Latvijas valstī sāka izdot valsts valodas prasmi apliecinošus dokumentus, pa visiem gadiem kopumā izsniegtas aptuveni 570 tūkstošu šādu valodas apliecību, bet ziņas par izdotajām apliecībām nav tikušas apkopotas kopējā elektroniskā reģistrā, taču šāda reģistra esamība atvieglotu valsts valodas uzraudzības procesus valstī.
Tikšanās laikā klātesošie Saeimas deputāti Raivis Dzintars, Inese Laizāne un Jānis Dombrava aicināja VVC vairāk informēt sabiedrību par tām firmām un kompānijām, kuras tiek sodītas par valsts valodas pārkāpumiem, bet vienlaikus arī padomāt, vai neatjaunot VVC kādreiz organizētās pozitīvisma kampaņas, lai izceltu tos uzņēmumus un iestādes, kas vislabāk ievēro Valsts valodas likuma prasības.