"Finanšu problēmas LVĢMC pastāvējušas jau kopš uzņēmuma izveides, A.Leitasam ilgstoši vienpersoniski vadot kapitālsabiedrības valdi. Daļa no problēmām ir izveidojusies objektīvu iemeslu dēļ, valstij samazinot ieguldījumus vides monitoringa programmā, daļa saistīta ar trūkumiem nekustāmo īpašumu un citu aktīvu pārvaldībā, kā arī saistīta ar finanšu darījumu struktūru. Par situāciju, problēmām un to iespējamiem risinājumiem šajā kapitālsabiedrībā informējām valdību jau šā gada sākumā," atzīmē VARAM valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs.
Viņš uzsver, ka informācijai par LVĢMC maksātnespēju nav nekāda pamata.
"Leitasa pausto nepatieso informāciju iespējams vērtēt tikai kā vēlmi ietekmēt un vienlaikus diskreditēt jauno LVĢMC valdi," norāda J.Spiridonovs. VARAM uzsver, ka nepatiesa ir publiski paustā informācija, ka valsts budžetā atvēlētie 598 508 lati Monitoringa programmai ir izlietoti neatbilstoši mērķim. VARAM uzsver, ka no šīs summas 86 400 lati piešķirti Latvijas Hidroekoloģijas institūtam monitoringam piekrastes ūdeņos un jūrā, pārējo summu - 512 108 latus apmērā saņēma LVĢMC, lai nodrošinātu starp VARAM un LVĢMC noslēgtā deleģēšanas līguma uzdevuma "Vides monitoringa un vienotas vides informācijas sistēmas veidošana" izpildi.
Vienlaikus VARAM noraida visus pārmetumus saistībā ar LVĢMC nekustāmā īpašuma izmantošanas mērķiem, kuri nav saistīti ar kapitālsabiedrības funkcijām.
VARAM šobrīd turpina aizsākto diskusiju par efektīvu LVĢMC nekustamo īpašumu pārvaldību, un izvēlētos risinājums plānots apspriest ar Pārresoru koordinācijas centra vadīto darba grupu, kas izveidota, lai nodrošinātu valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformas kopējo virzību un izvērtētu nepieciešamību saglabāt valsts līdzdalību kapitālsabiedrībās atbilstoši Publisko personu komercdarbības koncepcijai.
Tāpat šīs darba grupas ietvaros šobrīd nolemts, ka LVĢMC pagaidām saglabājams esošais statuss un kapitāla daļu turētājs. Savukārt saistībā ar izskanējušiem nepatiesajiem apgalvojumiem saistībā ar LVĢMC finanšu darījumiem ar citiem partneriem, J.Spiridonovs uzsver: "Audita, kas ierosināts pēc VARAM iniciatīvas, mērķis ir noteikt šī meteoroloģiskā pakalpojuma patiesās izmaksas, kas VARAM skatījumā, iespējams, vairāku gadu garumā bijušas mākslīgi pazeminātas."
Tāpat VARAM atgādina, ka Valsts kontrole revīzijas laikā ir konstatējusi, ka LVĢMC sniegusi atsevišķus pakalpojumus zem to pašizmaksas, vienlaikus kropļojot tirgu un radot finanšu zaudējumus.
Jau ziņots, ka A.Leitass tika atstādināts no valdes priekšsēdētāja amata pēc tam, kad tika konstatēts, ka LVĢMC ir nepietiekami veikta nekustamo īpašumu un darījumu uzraudzība, kā arī tika konstatēti būtiski trūkumi finanšu uzskaitē un vadības grāmatvedībā.