Viņš Krievijas un ASV savstarpējās attiecības iedala divos galvenajos blokos. No vienas puses ar Krieviju notiekot cieša sadarbība visur, kur iespējams un kur abas valstis no tā ir ieguvējas. Turklāt, par spīti skeptiskajiem viedokļiem, šī sadarbība nesot arī augļus.
"Mēs sadarbojamies gan kodolieroču skaita samazināšanas programmā, gan radioaktīvo materiālu iznīcināšanā, tāpat arī tirdzniecībā, ekonomikā, pat pretterorisma pasākumos. Sadarbojamies arī Irānas un Sīrijas jautājumos. Mēs ar krieviem sadarbojamies visur, kur vien varam," klāstīja M.Pekala.
Tomēr vēstnieks arī atzina, ka ASV un Krievijai joprojām ir ļoti atšķirīgi uzskati tādos jautājumos kā demokrātijas attīstība, tiesu sistēmas darbība, cilvēktiesības, preses un uzskatu brīvība.
"Mums ar Krieviju šajos jautājumos ir būtiskas uzskatu atšķirības, taču mēs par tiem atklāti cenšamies runāt. Prezidents [Baraks Obama] teicis, ka reizēm cilvēki nenovērtē, cik daudz esam panākuši, atklāti runājot ar Krieviju par šiem jautājumiem," norādīja ASV vēstnieks.
Viens no pēdējā laika skaļākajiem gadījumiem, kura sakarā ASV nosodījusi Krieviju par cilvēktiesību neievērošanu, ir tā dēvētais antigeju likums, kas liedz publisku homoseksuālisma propagandu.
"Prezidents Obama par to runāja Olimpisko spēļu kontekstā. Obama norādījis, ka nekas viņu neiepriecinātu vairāk, kā redzēt atlētus ar netradicionālu seksuālo orientāciju pārvedam no olimpiādes zelta medaļas," skaidroja M.Pekala, piebilstot, ka tā ir diezgan skaidra stāja un signāls no ASV puses Krievijai cilvēktiesību jautājumos.
Psihologs