Inspekcija informē, ka iegūtā hidroģeoloģiskā informācija no Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) liecina, ka gruntsūdeņu plūsmas virziens ir no notikuma vietas uz Slokas karjera pusi, līdz ar to inspekcija precizē brīdinājumu nelietot dzeramo ūdeni no individuālajām ūdens ņemšanas vietām.
Inspekcija norāda, ka uz pārējo teritoriju šis brīdinājums neattiecas.
Pēc VI paustā, riska pakļautajā teritorijā Jūrmalas pašvaldības pārstāvji sniegs informāciju katrai mājsaimniecībai individuāli.
Kā ziņots, svētdienas, 18.jūnija, pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.
Ugunsgrēka izcelšanās iemesli tiks skaidroti izmeklēšanā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.
Degušajā teritorijā saimnieko SIA Prima M. VVD iepriekš skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrātas aptuveni 23 tonnas atkritumu. Dienesta darbinieki norādīja, ka uzņēmums Prima M nebija saņēmis atbilstošas atļaujas darbību veikšanai ar atkritumiem un, līdz ar to, darbojās nelegāli. Tāpat dienestā jau iepriekš ir saņemtas sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem par smakām, kukaiņiem un žurkām. VVD bija izdevusi rīkojumu izvest nelikumīgi glabātos atkritumus no teritorijas līdz 1.jūnijam, bet uzņēmējs šo lēmumu pārsūdzēja. Neraugoties uz šīm darbībām centrālā struktūrvienība atstāja lēmumu negrozītu un atkritumi bija jāizved līdz 24.jūnijam.
Jāatgādina, ka kritiku pēc ugunsgrēka atbildīgajiem dienestiem veltīja arī nupat amatā pārvēlētais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS), norādot, ka, viņaprāt, "Valsts vides dienesta un Veselības inspekcijas rīcība ugunsgrēka gadījumā Jūrmalā ir katastrofāla. Tas ir neiedomājami, ka līdz ceturtās dienas vakaram pēc ugunsgrēka no atbildīgajiem valsts dienestiem pašvaldībai netika sniegta informācija, kā jūrmalniekiem jārīkojas šajā situācijā."