Nākamnedēļ plānots vienoties ar Valsts kanceleju par VID vadītāja konkursa kritērijiem un laiku. Reizniece-Ozola pagaidām neprognozēja, vai jaunais vadītājs tiks meklēts valsts pārvaldē vai uzņēmēju vidē, vien norādīja, ka iespējas ir dažādas.
"Vislabākais, ko Ilze Cīrule izdarīja ar VID, ir tas, ka uzņēmēji un sabiedrība novērtēja, ka VID mainās un kļūst nevis par draudu, bet par biedru un atbalstu. Cīrule spēja arī VID iekšienē deleģēt uzdevumus, spēja saskatīt būtisko un pateikt, kas jādara, spēja saglabāt mieru sarežģītās situācijās," sacīja Reizniece-Ozola.
Ministre norādīja, ka būtiskākās lietas, kas VID jāturpina, ir Nodokļu un muitas policijas spēks, nodokļu reformas skaidrošana grāmatvežiem, vienotā konta ieviešana, audita veikšanas reforma, ieviešot labākas procedūras. Tāpat jāturpina arī padziļinātās sadarbības programmas pilnveidošana un ēnu ekonomikas apkarošana.
Savukārt Pelēkā sacīja, ka Cīrule ienāca VID ar ārkārtīgi lielu nosvērtību un mieru, kā arī iemācīja to darbiniekiem. "VID patlaban ir izvirzīti mērķi un plāni, ir skaidras prioritātes un darāmie darbi. Nav bažu, ka VID varētu novirzīties no sāktā kursa," viņa teica.
Pelēkā piebilda, ka VID turpinās sadarbību ar uzņēmējiem konsultatīvo padomju formā. "Nevienā brīdī neapstāsimies pie iesāktajiem darbiem," viņa piebilda.
Pelēkā VID ģenerāldirektora pienākumus pildīja arī 2016. gadā pēc VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones atkāpšanās no amata.
Jau vēstīts, ka naktī uz sestdienu, 10. martu, negaidīti mira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule, kura vadīja VID kopš 2016. gada novembra.
Atvadīšanās no Cīrules notiks ceturtdien, 15. martā, plkst. 14 Rīgas Meža kapos.
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece aģentūrai LETA apliecināja, ka Cīrule atrasta mirusi savā dzīvesvietā bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Atbilstoši procedūrai nozīmēta tiesu medicīnas ekspertīze nāves cēloņa noteikšanai.
(papildināta visa ziņa)
Buba
Kāpēc gan