Minētā naudas summa prasīta ar mērķi panākt, lai VID amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, nodrošinātu padziļinātu un tendēti nelabvēlīgu pārbaužu veikšanu attiecībā pret konkrētiem uzņēmumiem.
Pašlaik saistībā ar notikušo par aizdomās turētajām atzītas divas bijušās VID amatpersonas, kā arī viena esošā VID amatpersona. Kopumā izmeklēšanas laikā piecām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemērots aizdomās turētā statuss. Ceturtdien, 11.jūnijā, divām no aizdomās turētajām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli - apcietinājums.
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka kukuļošanas mēģinājumu izdevies novērst, pateicoties darbinieku profesionalitātei un apstāklim, ka uzņēmējs, kurš bija iesaistīts kukuļošanā, sadarbojās ar VID Iekšējās drošības pārvaldes izmeklētājiem.
"Gan es kā VID ģenerāldirektore, gan sabiedrība ir ieinteresēta, lai dienestā nestrādātu negodprātīgi darbinieki, un attiecībā uz šādiem gadījumiem nebūs nekādas tolerances. Esmu pārliecināta, ka ar sabiedrības aktīvu līdzdalību kopējiem spēkiem spēsim veicināt godīgu uzņēmējdarbības vidi, kāpinot kopējo labklājību, kā arī izskaust negodprātīgu ierēdņu atrašanos atbildīgos amatos," uzsver Jaunzeme.
Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.
Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
jānis
Vecsčekists
mazākās algas valstī