Ēdināšanas uzņēmumi kā darījumu apliecinošus dokumentus čeka vietā izsnieguši pirmčekus, līdz ar to dodot uzņēmumam iespēju slēpt vai samazināt reālo apgrozījumu. Pārbaudes turpinās un nodarītais zaudējums vēl tiek aprēķināts.
Neskaitot šos uzņēmumus Vecrīgā, VID šogad atklājis vēl divus apjoma ziņā lielus krāpniecības gadījumus. Tika konstatēts, ka kāda pazīstama auto rezerves daļu tirdzniecības un autoservisa pakalpojuma sniedzēja struktūrvienībās kases aparātos regulāri tiek atslēga elektroniskā kontrollente, līdz ar to netiek norādīti visi veiktie darījumi. Kaut gan uzņēmums strādā katru dienu, darījumi tika reģistrēti reti, pārdienām. Uzņēmumā ir veikts audits un patlaban tiek lemts par sodiem.
Tāpat nesen ir beigusies 30 dienu tematiskā pārbaude četros ēdināšanas uzņēmumos, kurus visus vieno viena amatpersona. Trijos no tiem notikusi iejaukšanās kases sistēmu konstrukcijās, kontrollentē nesaglabājot informācijas par izdrukātajiem pirmčekiem. Arī šajā gadījumā nodarītie zaudējumi vēl tiek aprēķināti.
Šogad tirdzniecības un pakalpojumu uzņēmumos VID kopumā veicis 431 tematisko pārbaudi.
Ievērojot “Konsultē pirms sodi” principu, VID aicinājis uzņēmējus veikt precizējumus nodokļu deklarācijās, norādot patieso kopējo darījumu vērtību un veicot papildu maksājumus budžetā.
Portāls Diena.lv jau pagājušā nedēļā citēja VID vadītāju Ilzi Cīruli, kas atzina, ka krāpniecība ar kases aparātiem valstij izmaksā apmēram pusi miljona dienā.
Iespējams, ka Cīrulei ir