Tikmēr VUGD par šiem VVD secinājumiem neesot informēts un tā pārstāve Inga Vetere uzsvēra, ka vides dienestam sniegta visa prasītā informācija un pie Ičas upes mācībās izmantotās putas ir sertificētas izmantošanai visā Eiropas Savienībā.
VVD gan savus galīgos secinājumus par zivju bojāejas cēloņiem tikšot darīti zināmi tikai pēc tam, kad būs saņemti visi analīžu rezultāti, teica Stašāne.
VUGD, ņemot vērā sabiedrības interesi dienesta Balvu daļas mācībām pie Ičas upes 26.septembrī, publiskojis dienesta rīcībā esošo šo praktisko mācību video.
Video redzams, kā glābēji putas ūdenī tiešā veidā nelaiž, tomēr tās tiek izmantotas ļoti tuvu upes krastam, un nav izslēgta ķīmisko vielu nokļūšana upes ūdenī caur augsni.
VUGD pārstāve Viktorija Šembele jau piektdien, 1.novembrī, portālam Diena.lv norādīja, ka VUGD mācībās izmantotās putas upē netika laistas. Tomēr Valsts vides dienesta Rēzeknes nodaļas vadītāja Ērika Ruskule norādīja - analīžu rezultāti vedina domāt, ka mācībās izmantotā viela nopietni kaitējusi Ičas ekosistēmai.
Raidījums de facto svētdienas vakarā, atsaucoties uz aculiecinieka informāciju, vēstīja, ka putas ne tikai nokļuvušas ūdenī, bet putu baloni mazgāti upē. Vairāki Balvu novadā sastaptie uzskata, ka VUGD noklusē patiesību par mācībām, kas septembra beigās notika laukumā tieši pie tā paša tilta, no kura sākot zivis vēlāk uzpeldēja.