Ja meža īpašnieks konstatējis savā īpašumā dabas stihijas sekas un vēlas sakopt īpašumu, jāvēršas tuvākajā mežniecībā un jāaizpilda iesniegums, lai iegūtu atļauju veikt sanitāro cirti vai cirti pēc VMD atzinuma lielu postījumu gadījumos, atgādina VMD. Iesniegumi pieejami dienesta mājaslapā.
Dienests aicina par sauso un vēja gāzto koku ciršanu ziņot gadījumos, ja mežaudzes šķērslaukums ir lielāks par kritisko šķērslaukumu, saglabājot dabas aizsardzību reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktos sauso un kritušo koku apjomus. VMD par plānoto darbu minētajos gadījumos jāziņo pirms sākas sauso un vēja gāzto koku ciršana.
Tāpat VMD atgādina par nepieciešamību nodrošināt ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā.
"Ņemot vērā iespējamo postījumu apjomu un laika apstākļus, katram meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam jāzina, ka visā valsts teritorijā ar 19. aprīli ir noteikts meža ugunsnedrošais periods. Līdz ar ugunsnedrošā laikposma izsludināšanu ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā un jārūpējas, lai meža ceļi un stigas būtu atbrīvoti no sagāztajiem kokiem un krūmiem, lai, nepieciešamības gadījumā, meža ugunsdzēsības automašīnām būtu iespējams brīvi pārvietoties," uzsver dienestā.
VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.