Izskatāmo variantu vidū ir tiešas ieroču piegādes opozīcijai, karaspēka nosūtīšana, lai nemierniekiem nodrošinātu humanitāros koridorus un "drošības zonas", triecieni Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēmai.
Tomēr ASV un to sabiedroto vidū pastāv domstarpības attiecībā uz militārās intervences mērogiem, termiņiem un veidiem. Patlaban ASV pūliņi tiek koncentrēti uz humānās palīdzības piegādēm un sašķeltās Sīrijas opozīcijas apvienošanu, norāda laikraksta avoti.
Kopš pagājušā gada marta bruņotā opozīcija cenšas gāzt Sīrijā četrus gadu desmitus valdījušo Asadu dinastiju. Pērn prezidents Bašars al Asads solīja, ka valstī īstenos reformas, tomēr tas viņam nav liedzis sākt oponentu ieņemto pilsētu apšaudi. Abās konflikta pusēs dzīvību zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku.
Sīrijā 26.februārī notika referendums, kurā 90% tā dalībnieku atbalstīja jauno valsts konstitūcijas projektu, jau iepriekš ziņoja varasiestādes. Jaunās konstitūcijas galvenā novitāte ir tā, ka tajā atcelts līdzšinējā pamatlikuma astotais punkts, kurā bija noteikta partijas Baath (Atdzimšana) vadošā loma. Šī panta vietā konstitūcijas projektā piedāvāta visu politisko partiju vienlīdzība. Brīvība ir "svētas tiesības" un personīgās brīvības pārkāpumi ir noziegums, kas sodāms pēc likuma, teikts jaunajā konstitūcijā.
Sīrija turpinās īstenot reformas un cīnīties pret terorismu, pagājušajā nedēļā apliecināja prezidents Bašars al Asads. "Sīrijas tauta, kas jau iepriekš spējusi sagraut ārzemju sazvērestības, ir no jauna pierādījusi savas spējas aizstāvēt valsti un izveidot jaunu Sīriju, apņēmīgi īstenot reformas paralēli cīņai ar ārzemju atbalstīto terorismu," sacīja Asads.
Tas ir pilnīgi skaidrs, ka Sīrija ir kļuvusi par mērķi ārvalstu spēkiem, kas cenšas iedragāt tur valdošo režīmu, tiekoties ar Ukrainas parlamenta delegāciju, norādīja prezidents. "Katra valsts gūst spēku no savas tautas atbalsta," apliecināja Asads.
46 gadus vecais līderis jau iepriekš gadu ilgstošajā dumpī vainojis ārvalstu atbalstītās "teroristu bandas".