Makeins riskē
B.Obama un Dž.Makeins ieradās Vašingtonā, lai tiktos ar ASV prezidentu Džordžu V.Bušu un apspriestu valdības plānu, ar kura palīdzību iecerēts glābt Volstrītas firmas no bankrota un novērst ekonomikas krīzes padziļināšanos. Taču plāns izraisījis gan demokrātu, gan republikāņu asu kritiku. Nodokļu maksātāji baidās, ka tas palīdzēs Volstrītas miljonāriem, nevis vienkāršajiem amerikāņiem.
ASV finanšu krīze nākusi par sliktu Dž.Makeina izredzēm uzvarēt prezidenta vēlēšanās, jo ekonomika netiek uzskatīta par viņa stipro pusi, turklāt vēlētāji vaino republikāņus par valsts novešanu līdz krīzei. Lai apturētu savas popularitātes lejupslīdi, Dž.Makeins pieņēmis negaidītu lēmumu: viņš paziņoja, ka nolēmis apturēt savu kampaņu, kamēr nav apstiprināts plāns par ekonomikas glābšanu. Ar šo soli Dž.Makeins centās parādīt, ka valsts intereses viņam ir svarīgākas par paša interesēm. Dž.Makeins arī mudināja pārcelt uz vēlāku laiku piektdien plānotās TV debates, kurās viņam un B.Obamam būtu jārunā galvenokārt par ārpolitikas jautājumiem. B.Obama paziņoja, ka nevēlas atlikt debates, jo prezidentam jābūt spējīgam risināt vairākas problēmas vienlaikus.
Obama vadībā
Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka B.Obama izvirzījies vadībā un par dažiem procentiem apsteidz Dž.Makeinu. Demokrātu kandidātam par labu nācis tas, ka vēlētāji uzskata B.Obamu par piemērotāku kandidātu ekonomikas problēmu risināšanai. Dž.Makeina stiprā puse ir valsts drošības jautājumi un ārpolitika, bet finanšu krīzes apstākļos vēlētājiem daudz vairāk rūp tas, kas notiek pašu mājās, nevis tālajā Irākā.
ASV valdības plāns paredz uzpirkt grūtībās nonākušo Volstrītas firmu aktīvus, lai nepieļautu bankrotu vilni, kas varētu iedragāt ASV ekonomikas pamatus. Šis plāns valdībai varētu izmaksāt līdz 700 miljardu dolāru. Dž.V.Bušs aicinājis Kongresu atbalstīt plānu, jo pretējā gadījumā ASV varētu iestāties finanšu panika, bankas pasludinātu bankrotu, pensiju fondi zaudētu vērtību, mājokļu cenas turpinātu kristies un miljoniem cilvēku zaudētu darbu. Taču skeptiķi apšauba plāna lietderību. Bloomberg/Los Angeles Times aptaujā 55% pauda viedokli, ka valdības pienākums nav par nodokļu maksātāju naudu glābt privātus uzņēmumus no bankrota. "Mēs nedrīkstam pieļaut, ka šis plāns kļūst par pabalstu programmu Volstrītas priekšniekiem," uzsver B.Obama.