Iepriekš tika ziņots, ka ASV ir gatavas nodot Krievijai pārtvērējraķešu SM-3 un vairāku citu pretraķešu aizsardzības sistēmas komponentu tehniskos datus. Šādi ASV cerēja panākt Krievijas piekrišanu sadarboties šajā jautājumā. Pēc izdevuma rīcībā esošās informācijas, noslēpumu nodošana notikusi marta vidū, ASV īpašās vēstnieces stratēģiskās stabilitātes un pretraķešu aizsardzības jautājumos Elenas Tošeres vizītes Maskava laikā. Viņa tikās ar Krievijas vicepremjeru Dmitriju Rogozinu, Krievijas ārlietu ministra vietnieku Sergeju Rjabkovu un aizsardzības ministra vietnieku Anatoliju Antonovu. ASV Valsts departaments šīs sarunas uzskata par „derīgām un konstruktīvām”, tomēr Krievijai ir cits viedoklis.
Kā atzīmē Kommersant, kāds Krievijas ierēdnis, kas iepazinies ar E. Tošeres iesniegto dokumentu saturu, „raksturoja to vērtību ar nedrukājamiem vārdiem”. Cits laikraksta sarunu biedrs atzīmējis, ka ASV principā nav varējusi nodot Maskavai svarīgu informāciju, jo to aizliedzis Senāts.
Sarunās iestājušās strupceļa dēļ Krievijas Aizsardzības plāno noorganizēt starptautisku konferenci sava viedokļa par pretraķešu aizsardzības sistēmu izklāstīšanai, izdevumam paziņojis Anatolijs Antonovs. Pasākums notiks 3.-4. maijā Maskavā, un tajā piedalīsies ASV, Ķīnas, Indijas, Japānas, Eiropas un virknes postpadomju valstu militāro resoru pārstāvji.
Krievija konferencei sagatavojusi prezentāciju, kas pierāda, ka pretraķešu aizsardzības sistēma pārkāps spēku līdzsvaru reģionā (janvārī līdzīga prezentācija jau tika parādīta slēgto konsultāciju Vīnē laikā). Ar datormodelēšanas palīdzību Krievijas Aizsardzības ministrijas eksperti plāno nodemonstrēt, ka pretraķešu aizsardzības sistēmas komponenti Polijā un Baltijas jūrā varēs atklāt un notriekt raķetes, kas palaistas no Krievijas teritorijas. Līdz ar tālāku sistēmas izvēršanu Krievijas raķešu pārtveršanas varbūtība kļūs vēl augstāka.
2011.gada decembrī ASV Senāts atlika Maikla Makfola nozīmēšanu par vēstnieku Krievijā, turot viņu aizdomās par plāniem nodot Maskavai slepenas ziņas par pretraķešu aizsardzības sistēmu. Kā apgalvoja senators Marks Kirks, runa gāja par ātrumu, kādu raķete SM-3 var attīstīt pārtveršanas beigu posmā, raksta Kommersant. Domājams, informācijas nodošanas mērķis bija pārliecināt Maskavu, ka mazā ātruma dēļ rietumu pārtvērējraķetes nerada draudus Krievijas ballistiskajām raķetēm.