Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Sestdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

ASV nosoda Ķīnu par uiguru apspiešanu

ASV Kongress otrdien ar lielu balsu pārsvaru apstiprinājis likumprojektu, kurā nosodīta Ķīnas brutālā attieksme pret musulmaņiem, galvenokārt uiguriem, valsts tālajos rietumos.

Ķīna šo likumprojektu nekavējoties nosodīja.

Pārstāvju palāta apstiprināja Uiguru cilvēktiesības politikas aktu ar 401 balsi pret vienu. Senāts likumprojektu jau bija apstiprinājis iepriekš.

Likumprojektā nosodīta vairāk nekā miljons uiguru, kazahu un citu minoritāšu pārstāvju aizturēšana tā dēvētajās pāraudzināšanas nometnēs, kur viņi tiek pakļauti smadzeņu skalošanai, spīdzināšanai un tiek turēti pusbadā. Viņiem liegts praktizēt islāmu un runāt savā valodā.

Likumprojekts prasa ASV Valsts departamentam izvērtēt, vai Ķīnas amatpersonas atbilst kritērijiem par sankciju piemērošanu par musulmaņu apspiešanu Siņdzjanas reģionā.

"Ķīnas valdība un Komunistu partija strādā, lai sistemātiski izskaustu uiguru un citu musulmaņu minoritāšu etniskās un kulturālās identitātes Siņdzjanā. Šodien Kongress spēra vēl vienu nozīmīgu soli, lai sauktu ķīniešu amatpersonas pie atbildības par kliedzošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, kas turpinās," sacīja republikāņu senators Marko Rubio.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis trešdien paziņoja, ka ASV izmanto Siņdzjanas jautājumu, lai radītu nesaskaņas Ķīnas dažādo etnisko pārstāvju attiecībās un grautu tālo rietumu reģiona stabilitāti un pārticību. 

"Ar Siņdzjanu saistītie jautājumi vienkārši nav cilvēktiesību, etniskās piederības vai reliģijas jautājumi, bet pretterorisma un pretseparātisma jautājumi," uzsvēra ministrijas pārstāvis.

"Šie pasākumi panākuši, ka Siņdzjanā pēdējos trīs gados nav notikuši terorakti, tos atbalsta 2,5 miljoni dažādu etnisko grupu cilvēki Siņdzjanā un tie pozitīvi ietekmējuši globālos centienu pret terorismu," apgalvoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

Viņš aicināja ASV nekavējoties izlabot savu kļūdu un brīdināja, ka Ķīna reaģēs atbilstoši.

Pagājušajā mēnesī ASV Kongress pieņēma un ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja likumu, kurā pausts atbalsts demokrātijai un cilvēktiesībām Honkongā, kā arī atbalstīti Honkongas valdības pretinieku protestu dalībnieki.

Honkongas cilvēktiesību un demokrātijas likumā pieprasīts, lai ASV prezidents katru gadu izvērtētu šīs Ķīnas autonomās teritorijas īpašās labvēlības statusu tirdzniecībā, kā arī pausti draudi to atcelt, ja brīvība Honkongā tiktu ierobežota.

Reaģējot uz šī likuma pieņemšanu, Ķīna pirmdien atcēla ASV karakuģu tehniskās apkopes vizītes Honkongā un noteica sankcijas vairākām ASV nevalstiskajām organizācijām.

Top komentāri

Beidzot
B
Pirmie, kas piemin koncentrācijas nometnes, kas taisa biznesu, tirgojot dzīvu cilvēku orgānus. https://youtu.be/h8IEtlOVzq4?list=WL&t=3611
Dostojevskis
D
Interesanti būtu vērot ASV reakciju, ja ķīnieši piedāvātu uiguriem izceļot uz ASV.
hmmm
h
Atgādināšu divus faktus: 1.Uiguru epopeja sākās pēctam kad notika vairākkārtēja teroraktu sērija, kad islāma radikāļi ar nažiem bruka virsū iedzīvotājiem. Tas ir analogs teroraktiem Eiropā ko rīko Daesh. 2. Ķīnieši atrada metodi, kā izskaust problēmas sakni - reliģijā balstīto terorisma ideju. Rietum pasaulei šodienas dienaskārtībā ir neatrisināms jautājums: ko darīt ar Daesh kaujiniekiem un to ģimenes locekļiem, kuri vēlas atgriezties Eiropā. Vai tiešām domājat, ka valdības, kurām nav itnekāda reālistiska teroristu savaldīšanas plāna ir morāli tiesīgas mācīt ķīniešus, ko darīt ar teroristiem un viņu ģimenes locekļiem?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Koronavīrusa dēļ slimnīcās Ķīnā valda haoss(9)

Ķīnā aptuveni 33 miljonu cilvēku pārvietošanās uz nenoteiktu laiku ir ierobežota, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatību. Savukārt slimnīcas cīnās, lai tiktu galā ar pacientu pieplūdumu, tādēļ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits