Kā ziņots, zvērinātie sestdien Cimmermanu atzina par nevainīgu Treivona Mārtina slepkavībā. Attaisnojošais spriedums izsaucis trokšņainas protesta demonstrācijas Ņujorkā, Sanfrancisko, Bostonā, Detroitā un Čikāgā. Losandželosā agrā pirmdienas rītā aizturēti vismaz seši cilvēki, policijai izklīdinot "nelikumīgu sapulci" netālu no televīzijas kanāla CNN ēkas Holivudā. Citviet Losandželosā pūlis, kas skandēja "Nav taisnības, nav miera!", bloķēja satiksmi uz vienas no pilsētas svarīgākajām ielām, ziņo vietējie mediji. Pilsētā vēl dzīvas ir atmiņas par grautiņiem, kurus 1992.gada aprīlī izraisīja spriedums kādā līdzīgā ar starprasu attiecībām saistītā lietā.
Vislielākais protesta mītiņš svētdien notika Ņujorkā, kur vairāki tūkstoši cilvēku, tostarp daudzas ģimenes ar bērniem, policijas uzraudzībā devās gājienā uz Taimskvēru. "Mums ir lielas rasu problēmas, bet vēl viena problēma ir šaujamieroči," izteicās Rodnijs Rodrigess, viens no demonstrācijas dalībniekiem. "Ja Cimmermanam nebūtu šaujamā, viņš nevarētu nogalināt Treivonu Mārtinu."
Prāva ir radījusi ASV sabiedrībā dziļu plaisu starp tiem, kuri ir pārliecināti, ka 29 gadus vecais Latīņamerikas izcelsmes brīvprātīgais apkaimes uzraugs nogalinājis Mārtinu pašaizsardzības nolūkā, un tiem, kuri uzskata, ka viņu vadījuši rasistiski aizspriedumi.
Obama, kas ir pirmais melnādainas ASV prezidenta amatā, aicinājis sabiedrību saglabāt mieru un pieņemt tiesas spriedumu. "Mēs esam likuma nācija, un zvērinātie ir teikuši savu vārdu," uzsvēris Baltā nama saimnieks. "Tagad es lūdzu katru amerikāni izrādīt cieņu abu dēlu zaudējušo vecāku aicinājumam uz mierīgām pārdomām."
2012.gada 26.februāra lietainajā vakarā Cimmermans vienā no Sanfordas pilsētiņas norobežotajām apkaimēm sāka izsekot kādu aizdomīgu jaunieti, kas vēlāk izrādījās Mārtins. Starp abiem izcēlās konflikts, kura laikā viņš jaunieti nošāva. Cimmermanam tika izvirzītas apsūdzības otrās pakāpes slepkavībā, proti, slepkavībā bez iepriekšēja nodoma.
Aizstāvībai izdevās zvērinātos pārliecināt, ka apsūdzētais šāvis pašaizsardzības nolūkā tikai pēc tam, kad Mārtins viņu bija nogāzis zemē un vairākas reizes triecis Cimmermana galvu pret trotuāru. Saskaņā ar pretrunīgi vērtēto Floridas štata likumu pilsoņiem, kuri baidās par savu dzīvību, lai sevi aizstāvētu, ir tiesības pielietot nāvējošu spēku, nemēģinot no notikuma vietas aizbēgt. "Mums kā indivīdiem un kā sabiedrībai sev jājautā, kā mēs varam novērst šādas traģēdijas," norādīja Obama. "Tas ir uzdevums mums visiem kā pilsoņiem. Tas ir veids, kā izrādīt cieņu Treivonam Mārtinam."
Arī Mārtina vecāki vēl pirms sprieduma pasludināšanas aicināja respektēt tiesas lēmumu. Ģimenes advokāts pagaidām atteicies atklāt, vai gatavojas iesniegt pret Cimmermanu civilprasību, taču atzina, ka šāda iespēja tiks apsvērta. Savukārt ASV Tieslietu ministrija svētdien paziņoja, ka izvērtēs, vai pret Cimmermanu nevar izvirzīt federālo apsūdzību.
Tajā pašā laikā Cimmermana advokāti laikrakstam "Washington Post" pavēstījuši, ka nekavējoties vērsīsies tiesā pret televīzijas kanālu NBC par apmelošanu, jo tas rediģējis ierakstīto tālruņa zvanu policijai, tādējādi radot iespaidu, ka viņu klients ir rasists.