Baidens intervijā laikrakstam Des Moines Register pavēstīja, ka ignorēs pavēsti, "jo tā ir paredzēta tam, ar ko Tramps nodarbojas visu mūžu - centieniem novērst uzmanību no sevis".
Atbildot uz jautājumu, ka Kongresa pavēstes ignorēšana radīs iespaidu, ka viņš sevi stāda augstāk par likumu, Baidens palika pie sava viedokļa, ka viņa liecināšana ļaus Trampam novirzīt impīčmenta procesa uzmanību no sevis.
Republikāņi ir draudējuši izsaukt demokrātus, tostarp Baidenu un viņa dēlu Hanteru, sniegt liecības impīčmenta procesā Senātā. Baidens gan norādīja, ka negaida, ka viņš tiks izsaukts liecināt.
Demokrātu kontrolētā ASV Kongresa Pārstāvju palāta 18.decembrī nobalsoja par impīčmenta procesu pret Trampu saistībā ar varas ļaunprātīgu izmantošanu un šķēršļu likšanu Kongresam.
Šis lēmums izraisīja impīčmenta prāvas uzsākšanu Senātā janvārī. Republikāņiem Senātā ir vairākums, tāpēc ir maz ticams, ka Kongresa augšpalāta varētu nobalsot par ASV 45. prezidenta atcelšanu no amata.
Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi septembra beigās nolēma sākt impīčmenta izmeklēšanu saistībā ar trauksmes cēlāja ziņojumu, ka Tramps jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski mēģinājis viņu pierunāt sniegt informāciju par sava politiskā sāncenša Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu personīga politiska labuma gūšanai.
Visas pazīmes liecina, ka republikāņiem Senātā izdosies apturēt impīčmenta procesu, taču tas var kaitēt Trampa reputācijai un negatīvi ietekmēt viņa izredzes tikt pārvēlētam prezidenta amatā nākamā gada novembrī.
paruna
Džo koruptīvais bizness
Baidens bandīts