"Mēs vienojāmies, ka Krievija un Savienotās Valstis iedrošinās kā Sīrijas valdību, tā opozīcijas grupējumus panākt politisku atrisinājumu," pēc Maskavā notikušajām sarunām ar ASV valsts sekretāru Džonu Keriju sacīja Lavrovs.
Puses bijušas vienisprātis, ka "iespējami drīz" ir jāsarīko Sīrijas problemātikai veltīta starptautiska konference, lai pārliecinātu abas konflikta puses pieņemt nosacījumus konflikta mierīgai atrisināšanai, par kuriem pērn jūnijā Ženēvā vienojās pasaules lielvaras. Konferenci, ja tas būtu iespējams, vajadzētu sarīkot vēl līdz šī mēneša beigām, piebilda Lavrovs.
Ženēvā 30.jūnijā ANO Drošības padomes pastāvīgo dalībvalstu un dažu Sīrijas kaimiņvalstu ārlietu ministru sanāksmē tika izvirzīta ideja par Sīrijas pārejas valdības izveidošanu, kurā būtu pārstāvēti visi sabiedrības spēki. Ženēvas dokumentā Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam nav pausts tiešs aicinājums atkāpties no amata.
Tā kā Sīrijā nav izdevies panākt pamieru, uz ko puses aicinātas dokumentā, arī pārējās vienošanās idejas nav tikušas īstenotas. "Mēs uzskatām, ka Ženēvas komunikē ir svarīgs ceļš, lai panāktu, ka Sīrijā tiek apturēta asinsizliešana," sacīja Kerijs, norādot, ka vienošanās ir maršruta karte uz "jauno Sīriju". Kerijs arī cildināja "ļoti produktīvās, ļoti siltās un draudzīgās diskusijas" ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kas "deva būtisku ieguldījumu mūsu iespējām iezīmēt turpmāko ceļu".
ANO lēš, ka Sīrijas konfliktā dzīvību zaudējuši aptuveni 70 000 cilvēku. Valsti pametuši 1,4 miljoni bēgļu, bet pašā Sīrijā pārvietoto personu skaits jau sasniedzis 4,25 miljonus. Kā Damaskas, tā opozīcijas pārstāvji izteikušies, ka apsver miera sarunu iespēju, tomēr nekādas naidīgo pušu tikšanās pagaidām nav izdevies sarīkot.