Sentelmo tika nodibināta 1880.gadā kā kalnrūpniecības un tirdzniecības pilsēta, bet tika pamesta, kad 20.gadsimta divdesmito gadu sākumā vietējā kalnrūpniecība apsīka un no 1922.gada turp vairs nekursēja dzelzceļa transports. Šajā pilsētā ir saglabājušās daudzas ēkas, dažas pat ar bijušo iemītnieku mantām, un tas padara Sentelmo par iecienītu tūrisma objektu.
Saraksta otrajā vietā ir ASV Ņūmeksikas štata Čakokenkjona, kurā ir bijušās dzīvojamēkas un apaļas ceremoniālas nozīmes celtnes kivas, kas palikušas no Čako civilizācijas, kura pastāvējusi laikā starp 800. un 1100.gadu.
Sarakstā ir arī Kalifornijas štata bijusī kalnraču pilsēta Boudija, kuras ziedu laiki bija 19.gadsimta septiņdesmitie un astoņdesmitie gadi, bet pēc tam pilsēta pamazām iznīka. Šajā pilsētā saglabājušās 150 ēkas no 19.gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.
Populāras spoku pilsētas ir arī Hamberstouna un Santaklara, kas atrodas Čīlē un tika pamestas 1958.gadā. Tajās vēl arvien ir dzīvojamēkas, teātris, veikali un pat čuguna peldbaseins, kas izveidots no kuģa korpusa.
Bhangarha Indijā izpelnījusies ievērību ar savām tempļu, paviljonu un cietokšņa drupām, kas saglabājušās no 17.gadsimta vai pat agrākiem laikiem.
Turcijas dienvidrietumos esošā spoku pilsēta Kajakeja savulaik bija grieķu amatnieku apdzīvota, bet viņi to pameta un pārcēlās uz Grieķiju pēc Grieķijas-Turcijas kara beigām 1923.gadā. Kajakejā, kuras grieķiskais nosaukums bija Levisi vai Karmilisa, ir simtiem dzīvojamēku un divas grieķu pareizticīgo baznīcas.
Bijusī padomju ogļrūpniecības pilsēta Piramidena (Piramīda) Norvēģijai piederošajā Špicbergenā tika pamesta 1998.gadā. Tajā vēl arvien ir bibliotēka ar grāmatām, teātris un pasaulē vistālāk ziemeļos esošs flīģelis.
Sarakstā ir arī Dienviditālijas drupu pilsēta Herkulāna (itāliski Erkolano), kas 79.gadā tika sagrauta Vezuva izvirdumā, Spānijas pilsoņkara laikā 1937.gadā sagrautā Belčite, un piecdesmitajos gados pamestā Namībijas kalnrūpniecības pilsēta Kolmanskopa, kuru jau daļēji aprakušas smiltis.