"Ja es uzvarēšu, es savam ģenerālprokuroram došu instrukcijas, lai piemeklē speciālu prokuroru, kurš izpētīs tavu [Klintones] situāciju," TV debašu laikā brīdināja Tramps.
Arī uzrunās savu atbalstītāju priekšā gan Sanhosē, gan Floridā, Tramps izteicies, ka "Klintone ir vainīga, viņu jāiemet cietumā".
Pēc vēlēšanām intervijā CBS raidījumam 60 minūtes un The Wall Street Journal Tramps par to, vai plāno turēties pie sava solījuma un nozīmēt speciālu prokuroru, kuram jāizmeklē Klintones e-pastu skandāls, atbildēja izvairīgi un tiešu nostāju vairs nepauda. "Es par to padomāšu. Man šķiet, tagad jākoncentrējas uz darbiem, gribu koncentrēties uz veselības aprūpi, robežas kontroli, imigrācijas problēmu risināšanu," uzskaitīja jaunievēlētais prezidents, piebilstot: "Viņa [Klintone] ir izdarījusi dažas sliktas lietas, bet kopumā Klintoni ir labi ļaudis."
"Tas, ka jaunievēlētais prezidents, kas ir arī partijas galva, vēl pirms inaugurācijas paziņo, ka nevēlas uzturēt šīs apsūdzības, sūta ļoti spēcīgu, signālu citiem republikāņiem," Konveja atzinusi intervijā MSNBC raidījumam Morning Joe.
Konveja norādīja, ka Klintonei gan jāpieņem fakts - lielākā daļa amerikāņu uzskata, ka viņa nav pilnībā atklāta un uzticama, taču "ja Donalds Tramps var palīdzēt viņai atgūties, tā ir laba lieta".
Demokrāti gan norādījuši, ka Trampa draudi jau pašā saknē bijuši neizpildāmi. "Tā tas nestrādā. Mūsu demokrātiskajā sistēmā prezidents neizlemj, pret kuru personu vērst izmeklēšanu un pret kuru nevērst," CNN citē senatora Krisa Mērfija ierakstu mikroblogošanas vietnē Twitter.