ASV federālais regulators skaidroja, ka China Mobile sakari ar Ķīnas valdību radītu riskus ASV nacionālajai drošībai, ja kompānija tiktu ielaista Savienoto Valstu tirgū.
FCC lēmums pielicis punktu, China Mobile astoņus gadus ilgajiem centieniem ielauzties ASV tirgū, taču to nevar uzskatīt par pārsteigumu, jo komisijas pārstāvis Adžits Pai jau pagājušajā mēnesī atklāti nostājās pret kompānijas lūgumu.
China Mobile, kas ir pasaulē lielākais mobilo sakaru operators ar aptuveni 930 miljoniem klientu, pirmo reizi lūdza atļauju darboties ASV tirgū 2011.gadā.
FCC, ko veido pieci demokrāti un pieci republikāņi, skaidroja, ka lēmums pieņemts pēc rūpīgas iedziļināšanās un konsultācijām ar nacionālās drošības aģentūrām un tiesībsargājošajām iestādēm.
FCC paziņojumā norādīts, ka šis ir pirmais gadījums, kad izpildvaras aģentūras ieteikušas komisijai noraidīt lūgumu, jo pastāv bažas par nacionālo drošību.
ASV valdības aģentūras ar aizdomām izturas pret Ķīnas uzņēmumiem, piemēram Huawei un ZTE, uzskatot, ka tie var radīt riskus drošībai.
ASV un arī Austrālija un Japāna ir liegušas Huawei iespēju savās valstīs būvēt nākamās paaudzes 5G interneta tīklus, skaidrojot, ka šis uzņēmums ir tuvs Ķīnas valdībai un tā ražojumi var tikt izmantoti nesankcionētai informācijas iegūšanai.