"Ja ASV būs spiestas aizstāvēt sevi vai savus sabiedrotos, mums nebūs citas izvēles kā vien pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju," izteicās Tramps.
Tiesa, eksperti Trampa draudus vērtē ar krietnu devu skepses. "Es domāju, ka ļaudis Pentagonā, kad izvērtē militāras rīcības variantus, ir šausmu pārņemti, apjaušot potenciālos konflikta upurus - kā minimums vairākus simtus tūkstošus cilvēku, kas tiktu nogalināti Dienvidkorejā (Ziemeļkorejai dodot prettriecienu)," pauž Ņujorkā bāzētās domnīcas Council on Foreign Relations pārstāvis Stjuarts Patriks.
Eksperts arī piebildis, ka ASV draudi par triecienu Ziemeļkorejai šobrīd ne tuvu nav tas signāls, ko vēlas dzirdēt ASV sabiedrotās Dienvidkorejas valdība.
Savā uzrunā Tramps paguva skarbi izteikties arī par Irānu, kuru apvainoja terorisma atbalstīšanā, tostarp arī minot, ka Obamas administrācijas laikā panāktā kodolvienošanās ar Teherānu ir "apkaunojums Savienotajām Valstīm, un šajā jautājumā vēl viss nav beidzies".
Tāpat Tramps nosodīja Venecuēlu, kuras "kreisi noskaņotā un Vašingtonai naidīgā valdība nav pieņemama, un ASV nevar stāvēt malā un vienkārši noskatīties".
Jāatgādina, ka, Ziemeļkorejai nupat veicot savu sesto, līdz šim spēcīgāko kodolizmēģinājumu, kā arī turpinot spītēt ANO Drošības padomes rezolūcijām un izmēģinot ballistiskās raķetes, tostarp raidot tās pāri Japānas teritorijai, saspīlējums reģionā sasniedzis pēdējos gados augstāko punktu. Ar savstarpējiem draudiem apmainās Ziemeļkoreja un ASV, pirmajai solot noslaucīt no zemes virsas Klusā okeāna ASV teritoriju Guamu, un Trampam atbildot ar iznīcinoša prettrieciena draudiem.