Hakeru izbrukumā ASV galvenajam biznesa lobijam bija iesaistītas vismaz 200 IP adreses. To atklāja un slēdza pērn maijā, vēstīja WSJ.
Laikraksts uzsvēra, ka nav zināms, cik daudz informācijas nonāca hakeru rokās, tāpat nav zināms, kas vairāk nekā gadu, kas pagāja līdz uzbrukums tika atklāts, piekļuva nozagtajai informācijai.
ASV valda aizdomas, ka hakeru uzbrukums saistīts ar Ķīnas valdību, laikrakstam atklājis kāds informācijas avots, piebilstot, ka ASV Federālais izmeklēšanas birojs informēja Tirdzniecības kameru, ka no Ķīnas zog tās serveros esošo informāciju.
WSJ Ķīnas vēstniecībā ASV skaidrots, ka apsūdzības, ka informāciju zagusi Ķīna ir nepamatotas un tām trūkst pierādījumu, uzsverot, ka hakeru uzbrukumu jebkurā gadījumā nevajadzētu politizēt.
ASV Tirdzniecības palātā strādā 450 cilvēki un tā pārstāv uzņēmēju, tostarp lielāko ASV kompāniju, intereses parlamenta apakšpalātā Kongresā.
Elektronisku vēstuļu sarakstē, kas bija pieejama hakeriem, redzami kompāniju nosaukumi un informācija par galvenajām Tirdzniecības palātas kontaktpersonām, kā arī tirdzniecības politikas dokumenti, dažādu tikšanos laikā veikti pieraksti, komandējumu ziņojumi un plāni.
Ķīna bieži vien tiek turēta aizdomās par dažādiem hakeru uzbrukumiem ASV. Augustā Pentagons brīdināja Kongresu, ka Ķīnas hakeru iegūtā informācija reiz var tikt izmantota arī militāriem mērķiem.