Tajā bija redzams, kā tiek nošauts ASV pilsētas Klīvlendas iedzīvotājs Roberts Godvins. Viņa slepkava bija Stīvens Stīvenss, kurš pēc nozieguma pastrādāšanas aizvadītajā svētdienā savu atzīšanos pārraidīja tiešraidē Facebook. Pēc vairāku dienu bēguļošanas Stīvenss otrdien nošāvās savā automašīnā brīdī, kad to taranēja policijas auto.
Facebook saņēmis kritiku par to, ka tā darbiniekiem bija nepieciešamas vairāk nekā divas stundas, lai no vietnes izdzēstu Godvina slepkavības video, ko tajā laikā bija pārpublicējuši miljoniem sociālā tīkla lietotāju. Uzņēmumam arī izskan pārmetumi, ka tā piedāvātā iespēja pārraidīt video tiešraidē veicina šādu noziegumu pastrādāšanu.
Facebook pirms gada ieviesa sadaļu Live, kas vietnes lietotājiem, izmantojot datoru vai viedtālruni, ļauj pārraidīt tiešraides video jebkurā diennakts stundā un no jebkuras vietas pasaulē, ja vien ir pieejams internets. Uzņēmums Live attīstīšanā un popularizēšanā ieguldījis milzu līdzekļus, kurus ar uzviju cer atgūt, pateicoties ienesīgajām videoreklāmām – jo vairāk lietotāju ievietos un skatīsies video, jo vairāk reklāmdevēju Facebook piesaistīs.
Ik dienu Facebook Live izmanto miljoniem lietotāju. Taču ne vienmēr viņi pārraida nekaitīgu saturu. Kopš Live ieviešanas plašu rezonansi izraisījuši vairāki gadījumi, kad Facebook ir pārraidīti vardarbīgi noziegumi. Piemēram, šogad janvārī pieci jaunieši ASV pilsētā Čikāgā Facebook tiešraidē piekāva un ņirgājās par garīgi slimu vīrieti. Tajā pašā mēnesī Zviedrijā aizturēja trīs vīriešus, kuri privātā Facebook grupā bija pārraidījuši sievietes izvarošanu.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 20.aprīļa, numurā!