ĀS, kas bieži tikusi kritizēta par lēnu reakciju uz notikumiem kaimiņvalstīs, arī aicināja Pagaidu pārejas nacionālo padomi aizsargāt afrikāņu viesstrādniekus pēc ziņām, ka tiem uzbrūk kaujinieku vienības, kas vajā gāztajam diktatoram Muammaram Kadafi lojālos algotņus.
Arī Dienvidāfrika, kurai ir liela teikšana ĀS politikā un kas ilgu laiku atbalstīja Kadafi, otrdien paziņoja, ka atzīst Pagaidu pārejas nacionālo padomi par Lībijas tautas pārstāvi, kas veido visaptverošu pagaidu valdību, kura ieņems Lībijas vietu ĀS.
Dienvidāfrika ilgu laiku atbalstīja Kadafi, kurš palīdzēja izveidot ĀS un bija atbalstījis Afrikāņu nacionālo kongresu cīņā pret aparteīdu.
Dienvidāfrikas prezidents Džeikobs Numa šogad vadīja ĀS delegācijas, kas mēģināja panākt miera vienošanos Lībijā. Zuma arī kritizējis Eiropas Savienību un NATO par spēka lietošanu izmaiņu panākšanai Lībijā un aicinājis iekļaut Lībijas pagaidu valdībā Kadafi režīma amatpersonas.
Vairākums Eiropas valstu, ASV un Nigērija atzina Pagaidu pārejas nacionālo padomi 22.augustā, bet Ķīna to atzina 12.septembrī.