Tikmēr veselības eksperti un cilvēktiesību organizācijas sākušas iezvanīt trauksmes zvanus par globālās pandēmijas sekām, ja ar vīrusu masveidā sāks slimot migrantu un bēgļu nometņu iemītnieki.
Riska grupa
NBC News raksta, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūras rīcībā pašlaik ir ziņas no Vācijas par desmit ar Covid-19 slimām personām no migrantu un bēgļu nometnēm. Taču, kā norāda veselības aprūpes eksperti, tas, visticamāk, ir maldinošs skaitlis, jo šajās nometnēs visā pasaulē nav pieejami koronavīrusa testi. Ārsti bez robežām (MSF) pagājušajā nedēļā mudināja steidzīgi evakuēt grieķu Lesbas salā izmitinātos. MSF ārste Hilde Vohtena norādījusi, ka vīrusa uzliesmojumu pārapdzīvotajās nometnēs "nebūs iespējams ierobežot", piebilstot, ka Grieķijas valdība nav gatava cīņai ar slimību. Vācu medijs Deutsche Welle raksta, ka vienā no šādām nometnēm, kas veidota trim tūkstošiem, nu uzturas teju 20 tūkstoši cilvēku.
ANO Bēgļu aģentūras pārstāvis Andrejs Mahečičs norāda, ka pilnīga izolēšana nav iespējama un valstīm savos plānos ir jāiekļauj nometnēs dzīvojošie. "Ja mēs viņus pasargāsim, tas pasargās mūs pašus," atgādina Mahečičs. Lai veiktu nepieciešamos sanitāros pasākumus un apmācītu nometņu darbiniekus, ANO dalībvalstīm ir pieprasījusi 33 miljonus dolāru.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 23. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Lai
edvins
aha