Jau agrāk eiroskeptiskās partijas ir mēģinājušas sakopot spēkus EP, bet līdzšinējie centieni nav bijuši pārāk veiksmīgi. Arī pašlaik, neskatoties uz popularitāti savās valstīs, M. Lepena un G. Vilderss nevar būt pārliecināti, ka viņiem izdosies izveidot galēji labējo partiju bloku EP, jo vēl viens ietekmīgs šī politiskā "žanra" pārstāvis - Lielbritānijas Neatkarības partijas līderis Naidžels Farādžs - paziņojis, ka negrasās sadarboties ar M. Lepenu.
Jaunākās aptaujas rāda, ka gan Nacionālā fronte, gan Brīvības partija maijā paredzētajās EP vēlēšanās iegūs lielāko vēlētāju atbalstu savās valstīs. Iespējamie panākumi un ES dalībvalstīs pieaugošais eiroskepticisms (tikai 30% ES pilsoņu ir pozitīvs viedoklis par ES) licis M. Lepenai un G. Vildersam apvienot spēkus, lai pēc vēlēšanām EP izveidotu jaunu politisko grupu.
Viņu mērķis esot atjaunot ES dalībvalstu pašnoteikšanos, nepieļaut dziļāku ES integrāciju un virzīšanos pretī federālai Eiropas valstij, atbrīvoties no ES vienotās valūtas eiro un atcelt Eiropas Komisijas teikšanu pār dalībvalstu budžetu.
"Mēs nejūtamies pārāk ērti, esot tāda kā province Eiropas supervalstī. Vairāk kā pusi no Nīderlandes likumiem nav iniciējusi valdība, bet ES Padome, Komisija vai EP, tātad - Eiropas elite," paziņojis G. Vilderss. "Šis ir sākums [dalībvalstu] atbrīvošanai no Eiropas elites, no nezvēra, vārdā Brisele. Mēs paši vēlamies izlemt, kā kontrolēt savas robežas, savu naudu, savu ekonomiku, savu valūtu."
Lai varētu izveidot jaunu EP frakciju, kas saņemtu ES finansējumu un vietas parlamenta komisijās, M. Lepenas un G. Vildersa vadītajiem eiroskeptiķiem vajadzēs vismaz 25 deputātus no vismaz septiņām ES dalībvalstīm.
Plašāk lasiet rakstā Atbrīvot Eiropu no nezvēra, vārdā Brisele, otrdienas, 19.novembra, laikraksta Diena 14.-15.lpp.!