Kad Paka pēc ievēlēšanas amatā 2013.gadā pārcēlās uz Dienvidkorejas valsts vadītāju rezidenci jeb Zilo namu, kaimiņi viņai uzdāvināja divus Korejiešu džindo šķirnes suņus. Abiem suņiem nesen piedzima deviņi kucēni, kuri pagaidām vēl ir pārāk jauni, lai tiktu nošķirti no savas mātes, paziņoja Zilā nama preses pārstāvis Kims Don Jo.
Suņi pašlaik dzīvo prezidenta rezidencē, līdz būs gana veci, lai tiktu nogādāti pie jaunajiem saimniekiem.
Tikmēr dzīvnieku tiesību aizstāvju grupa Korejas Alianse vardarbības pret dzīvniekiem novēršanai iesniegusi oficiālu sūdzību valsts Pretkorupcijas un pilsonisko tiesību komisijā, apsūdzot Paku par nerūpēšanos par saviem dzīvniekiem. Komisija lietu nosūtījusi Nacionālajai Policijas aģentūrai, bet policijas pārstāvji vēl nevar komentēt, vai un kā lieta tiks izskatīta.
Vēl nav arī īsti skaidrs, vai tas, ka atstādinātā prezidente savus suņus atstāja pilī, pēc Dienvidkorejas likumdošanas tiks klasificēta kā pamešana. Par dzīvnieku pamešanu var sodīt, ja persona, kuras aizbildniecībā bijis dzīvnieks, nepaziņo par īpašnieku maiņu 30 dienu laikā. Tādējādi vainīgajam var piemērot sodu, kas mūsu valūtā pielīdzināms aptuveni 800 eiro.
Jau vēstīts, ka pirmā Dienvidkorejas prezidente-sieviete Paka Kin Hje kļuva arī par pirmo šīs valsts vadītāju, kas no amata atstādināta impīčmenta rezultātā. Žurnālā SestDiena janvāra beigās aplūkots, kā un kāpēc skandāls izcēlies. Izrādās, Paka gadiem pakļāvās manipulatorei, kura izmantoja pieeju valsts līderei, lai ietekmētu politiskos procesus un izspiestu apjomīgus "ziedojumus" no uzņēmumiem. Pakas draudzene, kura valdībā neieņēma nekādus oficiālus amatus, prezidentes dzīvi kontrolējusi tik ļoti, ka pat noteikusi Pakas Kin Hje apģērba izvēli.