Pirmdien policija aizturēja divus Santamarijas naktskluba Kiss īpašniekus un divus mūziķus, kuri, domājams, piedalījās liktenīgajā pirotehnikas šovā. Santamarijas policijas priekšnieks Marčelo Arigonijs žurnālistiem otrdien atklāja, ka mūziķi priekšnesumam bija iegādājušies pirotehniku, kura, kā "viņi zināja, paredzēta izmantošanai tikai ārpus telpām", taču tā bijusi daudz lētāka nekā izmantošanai telpās paredzētā pirotehnika.
Policijas priekšnieks arī uzskaitīja virkni drošības noteikumu pārkāpumu, kas tikuši pieļauti naktsklubā, - avārijas apgaismojuma trūkums, nefunkcionējoši ugunsdzēšamie aparāti, kā arī cilvēku pārpildīts deju laukums.
Izmeklētāji šobrīd cenšas atrast kluba novērošanas kameru ierakstus. "Videokameras naktsklubā nebija [tur, kur tām vajadzēja atrasties], un nebija datora ar atmiņu datu uzglabāšanai," skaidroja prokurore. Kluba īpašnieki apgalvo, ka novērošanas kameru sistēma jau divus mēnešus neesot darbojusies. Policija šobrīd pēta arī kluba kases aparātu, kas varētu palīdzēt noskaidrot, vai izklaides vieta negadījuma naktī nebija pārpildīta.
Naktsklubam bija beigusies darbības licence, un tajā bija pieejama tikai viena izeja. Kā atzinuši vairāki nelaimes gadījumā izdzīvojušie cilvēki, naktskluba apsargi sākotnēji bloķējuši izeju, cenšoties nepieļaut, ka apmeklētāji pamet klubu, nesamaksājuši par dzērieniem. Vairums bojāgājušo nosmaka, cenšoties izkļūt no naktskluba. Saskaņā ar veselības ministra Aleksandra Padilhas sniegto informāciju traģēdijā dzīvību zaudēja 234 cilvēki, bet 75 cietušie joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī.
Tikmēr vairāku Brazīlijas pilsētu mēri solījuši turpmāk daudz bargāk uzraudzīt naktsklubus. Savukārt Brazīlijas parlamenta apakšpalāta plāno izveidot komiteju, kurai būs jāizstrādā federālie drošības noteikumi, lai nākotnē nepieļautu tik traģisku ugunsgrēku atkārtošanos.
Pirmdienas vakarā Santamarijā bija pulcējušies ap 15 000 cilvēku, kas pieprasīja saukt pie atbildības vainīgos.