Muitas dienests svētdien atklāja, ka kopš pērnā augusta atklāti 35 šādi kontrabandas gadījumi un kopumā konfiscēta 17 451 kapsula. Kapsulas, kas pildītas ar izžāvētu un pulvera veidā saberztu embriju vai mirušu zīdaiņu miesu, pārtvertas pastā vai veicot pārbaudes lidostās. Muitas dienests norādīja, ka, neskatoties uz ētisko pusi, kapsulas saturējušas arī baktērijas un citus slimību izraisošus organismus.
Vairums kapsulu pēc Dienvidkorejas patērētāju pieprasījuma atsūtīts no Jaņdzji, Dzjiliņas un citām Ķīnas pilsētām, tostarp arī Cjindao un Tiaņdzjiņas. Dažreiz kapsulas bijušas paslēptas sūtījumos ar legāliem medikamentiem.
Dienvidkoreja tagad rūpīgi novēro lidojumus no konkrētiem Ķīnas reģioniem un daudz biežāk pārbauda pasažieru bagāžu nekā līdz šim, aģentūrai AFP norādīja kāda atbildīgā muitas amatpersona. Organizēti mēģinājumi ievest šādas kapsulas līdz šim vēl nav konstatēti un vairums kontrabandistu ir individuāli ceļotāji, no kuriem daži apgalvo, ka nav zinājuši, ko pārvadā, atzīmēja amatpersona. "Tās nav tikai cilvēku miesas kapsulas. Mēs vēršamies arī pret citiem līdzīgi aizliegtiem, bet populāriem priekšmetiem, piemēram, roņu dzimumlocekļiem un lāču žultspūšļiem", kas populāri pusmūža vīriešu vidū, kuri tic, ka tie spēj vairot seksuālo potenci, viņš piebilda.
Laikraksts Chosun Ilbo vēsta, ka cilvēka miesu saturošas kapsulas dažos veikaliņos tiek pārdotas par 40 000 līdz 50 000 Dienvidkorejas vonu (aptuveni 19 līdz 24 latiem) gabalā.
Dienvidkorejas lielākais biznesa laikraksts Maeil Business Newspaper otrdien aicināja Ķīnu apkarot šādu kapsulu ražotājus un noteikt bargus sodus. "Neviena valdība pasaulē nevarētu saprast Ķīnas valdību par ļaušanu šādai necilvēcīgai praksei turpināties nesodītai," norādīja laikraksts.
Maeil Business Newspaper raksta, ka galvenie kapsulu lietotāji Dienvidkorejā ir ar vēzi slimie cilvēki un celtnieki no Ķīnas, kuriem jāiztur milzīga fiziskā slodze.