Šis lēmums iezīmēs pavērsiena punktu Seulas kopš pērnā gada sākuma realizētajā "stingrās nostājas" politikā, taču vienlaikus Dienvidkoreja riskē izsaukt savu sabiedroto ASV un Japānas protestus un neapmierinātību.
Dienvidkorejas Apvienošanās ministrija, kas pārrauga abu valstu attiecības, uzsvēra, "politiskajai spriedzei nevajadzētu atturēt no palīdzības sniegšanas" un ka humānā palīdzība būs tādā formātā, kuru pat gribot nevarēs izmantot Ziemeļkorejas armijas stiprināšanai - tā nebūs ne skaidra nauda, ne ar militārismu saistītas preces. Humānās palīdzības "mērķauditorija" šoreiz būs zīdaiņi un grūtnieces.
Palīdzības programma paredz, ka aptuveni 3,7 miljoni no summas tiks veltīti pilnvērtīga uztura nodrošināšanai ar ANO Pasaules pārtikas programmas starpniecību, bet vēl par 2,9 miljoniem ar UNICEF starpniecību tiks nodrošināta medicīniskā palīdzība, tostarp vakcīnas un medikamenti.
Japānas premjers Sindzo Abe jau esot paudis bažas par Dienvidkorejas lēmumu, telefonsarunā Dienvidkorejas prezidentam Munam Jēinam vēlreiz rūpīgi apsvērt, vai humānās palīdzības sniegšana tik nopietna politiskā saspīlējuma laikā ir pareizais solis. Ministrija gan vēl nav paziņojusi par laika ietvaru, kurā tiks sniegta palīdzība.
Jāatgādina, ka ANO nupat vienojās par stingrākām sankcijām pret izolēto valsti pēc tam, kad Ziemeļkoreja veica savu kārtējo, līdz šim spēcīgāko kodolizmēģinājumu.