Parlamentā balsojums par impīčmenta ierosinājumu notiks piektdien.
Opozīcijai kopā pieder vairākums parlamenta deputātu mandātu, bet tai būs vajadzīgs apmēram 30 Pakas valdošās Jaunās robežas partijas deputātu atbalsts, lai nodrošinātu impīčmentam nepieciešamo divu trešdaļu vairākumu.
Valdošā partija sākotnēji uzstāja, ka prezidentei jāļauj pašai brīvprātīgi atkāpties, ierosinot 10.aprīli kā datumu, līdz kuram tas jāizdara.
Tomēr plašie pret Paku vērstie protesti, kuros sestdien Seulā piedalījās 1,6 miljoni cilvēku, acīmredzot, noskaņojuši daļu valdošās partijas politiķu par labu impīčmentam.
"Pēc vairākiem diskusiju raundiem mēs esam secinājuši, ka ierosinājumu prezidentei atkāpties līdz aprīlim tauta jau ir noraidījusi," paziņoja pret Paku noskaņotās frakcijas pārstāvis, piebilstot, ka visi sagatavošanās darbi, kas nepieciešami impīčmenta ierosinājuma atbalstīšanai, ir veikti.
Saskaņā ar viņa teikto, impīčmentu gatavi atbalstīt 35 valdošās partijas likumdevēji.
Ja parlaments atbalstīs impīčmenta ierosinājumu, tas vēl būs jāapstiprina Konstitucionālajai tiesai. Šis process var ilgt līdz sešiem mēnešiem.
Paka pagājušajā mēnesī paziņoja, ka ir gatava atkāpties no amata, tomēr ļaus savu politisko likteni izšķirt parlamentam.
Opozīcija uzskata, ka Pakas piedāvājums nodot savas atkāpšanās veidu un laiku parlamenta rokās ir mēģinājums iegūt laiku un izvairīties no impīčmenta.
Dienvidkorejas prokuratūra uzskata prezidenti par līdzdalībnieci korupcijas skandālā, kas satricinājis valdību.
Paka tiek vainota, ka ļāvusi senai draudzenei, kurai nav politiska amata, iejaukties valsts lietās, tostarp ministru iecelšanā un Pakas runu rediģēšanā.
Prokuratūra ir izvirzījusi oficiālas apsūdzības prezidentes draudzenei Čojai Sunsilai un diviem bijušajiem prezidentes palīgiem.
Čoja Sunsila, kuras tēvs bija garīdznieks un līdz savai nāvei 1994.gadā arī Pakas mentors, apsūdzēta, ka izmantojusi savus sakarus ar prezidenti, lai piespiestu vietējos uzņēmumus ziedot miljoniem eiro lielas summas diviem bezpeļņas fondiem, kurus 60 gadus vecā Čoja pēc tam izmantoja personīga labuma gūšanai.
Jūlijā notikušā sanāksmē Paka izdarījusi spiedienu, lai lielie konglomerāti ziedotu Čojas fondiem. Izskanējušas ziņas, ka šo sanāksmi apmeklējis arī rūpniecības grupas "Samsung" mantinieks Lī Džejons un autobūves grupas "Hyundai Motor" valdes priekšsēdētājs Čons Mongu.
Prokuratūra paziņoja, ka pierādījumi, kas iegūti līdz šim, liecina par prezidentes ievērojamu līdzdalību šajā korupcijas shēmā. Prokuratūra norādīja, ka Paku sargā prezidenta tiesiskā neaizskaramība, bet uzsvēra, ka izmeklēšana tiks turpināta.