Vēlāk tika pieņemts lēmums pieprasīt promaskaviski orientētā V.Janukoviča atkāpšanos un parlamenta pilnvaru izbeigšanu, ja valsts galva nenoraidīs mazajiem un vidējiem biznesmeņiem iznīcību sološo kodeksu. „Mēs gaidīsim līdz sešiem vakarā. Ja līdz pulksten 18 nebūs atbildes uz mūsu prasībām, pulksten septiņos sapulcēsies iniciatīvas grupa, kam jāpārtrauc prezidenta un parlamenta pilnvaras,” no skatuves paziņoja viens no protesta akcijas dalībniekiem.
Lai gan protesta akcija norisinās oranžās revolūcijas gadadienā, lielākajai vietējo iedzīvotāju pret to ir visai rezervēta attieksme. Pārāk acīmredzama beidzamajos gados bijusi demokrātisko spēku neracionālā darbība valsts vadībā. Daudzi runā par šīs revolūcijas ideālu diskreditāciju. Maksims, dažādu preču interneta tirgotājs uzskata, ka demokrātiskajiem līderiem pietrūcis pieredzes, turklāt viņi nav bijuši pakļauti tautas kontrolei. „Bet par pašreizējo varu vispār nav ko runāt – viņi pilnīgi nemaz nav spējīgi īstenot demokrātiskas reformas un tas zināms jau sen. Es domāju, ka būs vēl viena revolūcija. Uzņēmēji lēnām pieprasa varas maiņu, kas viņiem ļautu strādāt,” teica uzņēmējs.
Žitomiras uzņēmējs Aleksandrs: „Mēs gribam dzīvot un strādāt mierīgi, lai valsts vara mūsos ieklausītos. Lai pieņemtu likumus, kas ievērotu cilvēku intereses. Es šai varu neticu un arī neesmu par to balsojis.” Arī vēl viens uzņēmējs Vitālijs, kas dzīvo Kijevā, atzina V.Janukoviča varas nedemokrātismu. No tās varot sagaidīt viss kaut ko un cilvēki baidās. Uzņēmēji piekrīt sarunāties ar ārzemju žurnālistu, tomēr nevēlas nosaukt savu uzvārdu. Daudzi ar aizdomām skatās uz pretim vērstiem foto un video objektīviem.
Šodien ar aicinājumu aizsargāt demokrātiju Ukrainā pie Eiropas Savienības vērsusies viena no galvenajām ukraiņu opozīcijas pārstāvēm, bijusī premjerministre, Oranžās revolūcijas līdere Jūlija Timošenko. Ukrainas un ES samita atklāšanas dienā (Briselē) viņa paziņojusi, ka demokrātija šajā valstī atkal ir apdraudēta. „Eiropas balsij ir jāskan skaidri un droši,” teikusi J.Timošenko. Viņas preses dienests citē Londonas Eiropas reformu centra ārpolitikas un aizsardzības nodaļas vadītāju Tomasu Valaseku, kura vērtējumā V.Janukoviča vadībā Ukraina kļūst aizvien noslēgtāka un autoritārāka valsts.
Ukrainas premjerministra Nikolaja Azarova izteikumi, ka esot sagatavots gandrīz vai pats liberālākais nodokļu kodekss Eiropā, atstāj maz vietas kompromisa iespējamībai. Pavisam Ukrainā pie mazajiem un vidējiem uzņēmējiem sevi pieskaita ap divi miljoni cilvēku, kas nodarbina vēl kādus piecus miljonus cilvēku. Kā Dienai izteicies radio Svoboda komentētājs Sergejs Grabovskis, valdības iecerētais kodekss var izdarīt nāvējošu triecienu vidusslānim, kas uzskatāms par vienu no galvenajiem demokrātijas balstiem valstī.