G8 klubs tiek kritizēts kā pārāk šaura un elitāra apvienība
Izaugsmes pazīmes
G8 sanāksmes dalībnieki secina, ka pasaules ekonomikā ir vērojamas atveseļošanās pazīmes, tomēr krīzes padziļināšanās risks vēl nav novērsts. Starptautiskais Valūtas fonds trešdien prognozēja, ka pasaules ekonomika šogad varētu sarukt par 1,4%, bet nākamgad gaidāma izaugsme par 2,5%. G8 līderi apzinās, ka ekonomikas atdzimšana būs atkarīga no viņu lēmumiem, tādēļ nepieciešams vienoties par sadarbību vairākās jomās, piemēram, finanšu nozares sakārtošanā. "No šīs krīzes mēs esam guvuši skaidru mācību: nedrīkst pieļaut bezatbildību un pārmērības. Šādu kļūdu var pieļaut vienreiz, bet ne divreiz," intervijā laikrakstam Corriere della Sera uzsver Lielbritānijas premjers Gordons Brauns.
G8 līderu sanāksmē, kas turpināsies līdz piektdienai, tiks apspriesti arī citi starptautiskās politikas jautājumi, piemēram, cīņa pret globālo sasilšanu. Vides aizsardzības organizācijas paudušas vilšanos, ka G8 valstis acīmredzot atteikušās no iepriekš dotā solījuma līdz 2050.gadam uz pusi samazināt siltumnīcas efektu veicinošo gāzu izplūšanu atmosfērā. Tā ir slikta ziņa pirms gada nogalē Kopenhāgenā paredzētās sanāksmes, kurā plānots parakstīt jaunu vienošanos, kas aizvietos Kioto protokolu. Lielvalstu vadītāji gan spriež, ka varētu apstiprināt plānu, kura uzdevums būs ierobežot globālo sasilšanu līdz diviem grādiem pēc Celsija. Tas nozīmētu, ka smagus lēmumus par vides piesārņojuma samazināšanu būs spiestas pieņemt gan bagātās, gan jaunattīstības valstis.
G20 aizēno G8
G8 valstu klubs, kas apvieno ASV, Japānu, Kanādu, Vāciju, Lielbritāniju, Franciju, Itāliju un Krieviju, nereti tiek kritizēts par pārējo valstu interešu ignorēšanu. Daļa ekspertu uzskata, ka G8 zaudējis pastāvēšanas jēgu, jo mūsdienu pasaulē svarīgāko lēmumu pieņemšana nav iespējama bez Ķīnas, Indijas un citu jauno lielvaru līdzdalības. Piemēram, pasaules ekonomikas krīzes risināšanā galveno lomu uzņēmusies G20 apvienība, kurā ir arī tādas valstis kā Saūda Arābija, Brazīlija un Meksika.
Itālijas valdība tiek kritizēta par haotisko gatavošanos G8 sanāksmei, jo valdības vadītājs Silvio Berluskoni ir pārāk aizņemts ar privātās dzīves problēmu risināšanu. Pārsteigumu sagādāja viņa lēmums pārcelt G8 sanāksmes norises vietu uz L"Akvilu, kur aprīļa sākumā zemestrīce nonāvēja 300 cilvēku. Varas iestādes apgalvo, ka ir gatavas jauniem pazemes grūdieniem. Iespējamiem nemieriem gatavojas arī Itālijas policija, kas raizējas par vardarbīgām protesta akcijām. Itālijai ir sliktas atmiņas par iepriekšējo G8 sanāksmi, jo 2001.gadā Dženovā izcēlās lieli nemieri, kuros tika nogalināts kāds jauneklis.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.