"Ienaidniekiem, īpaši jau Amerikai, tās ielikteņiem un cionistu režīmam (Izraēlai), būtu jāzina, ka tas nav Irānas paradums - iebrukt citā zemē vai valstī. Bet tā atbildēs ar visu spēku uz jebkuru agresiju vai pat draudiem tā, ka agresors tiks izpostīts no iekšienes," norādīja līderis.
Hamenei ar šiem izteikumiem nācis klajā pēc pagājušajā nedēļā Izraēlas pārstāvju paustā, ka pret Irānas kodolobjektiem varētu tikt vērsti gaisa triecieni. Izraēlas prezidents nedēļas nogalē apliecināja - iespēja, ka šāds solis tiks sperts, kļūst arvien ticamāks.
Retorika Irānas un tās zvērināto ienaidnieku - Izraēlas un ASV - starpā kļuvusi asāka kopš otrdienas, kad ANO Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ziņojumā apliecināts - pastāv "ticami" pierādījumi, kas norāda, ka Irānas kodolprogramma tiek izmantota, lai izpētītu kodolgalviņu uzstādīšanu uz ballistiskajām raķetēm.
Lai gan dažām no ziņojumā minētajām aktivitātēm var būt gan civils, gan militārs pielietojums, pārējās ir specifiski kodolieroču attīstībai raksturīgas, teikts ziņojumā.
Irānas vēstnieks IAEA aģentūrai "Fars" paziņoja, ka 12 lappušu biezais ziņojums ir "vecu apgalvojumu atkārtojumus, ko Irāna ir pierādījusi kā bezjēdzīgus precīzi 117 lappušu biezā atbildes [ziņojumā]".
Savukārt Krievijas ārlietu ministrs Sergrejs Lavrovs pirmdien brīdināja, ka bruņots uzbrukums Irānai būtu "ļoti nopietna kļūda", kas novestu pie konflikta turpināšanas un civiliedzīvotāju upuriem. "Tā būtu ļoti nopietna kļūda, kurai sekotu neparedzamas sekas," sacīja ministrs
"Bruņota intervence noved tikai pie upuru daudzkārtīga pieauguma un cilvēku ciešanām," sacīja Lavrovs. "Irānas kodolproblēmai nav militāra atrisinājuma, gluži tāpat kā tā nav nevienai citai problēmai modernajā pasaulē."
Ministrs arī norādīja, ka bruņotas operācijas, līdzīgas tai, kādu NATO patlaban īsteno Afganistānā, pierādījušas ārvalstu iesaistīšanās bīstamību.
"Spēka pielietošana ir pieļaujama vienīgi divos ANO statūtos paredzētajos gadījumos," sacīja Lavrovs. "Vai nu veicot pašaizsardzību, kad pret jums veic bruņotu uzbrukumu, vai nu ar ANO Drošības padomes lēmumu."