"Es uzskatu, ka tas [negatīvs balsojums] padarīs mūsu palikšanu [Eiropas] Monetārajā savienībā (EMS) teju neiespējamu, jo dalība šajā savienībā nozīmē, ka tiek pildīti tajā spēkā esošie noteikumi," viņa sacīja intervijā Īrijas publiskajai raidsabiedrībai RTE.
Tuvākajās nedēļās Īrijas valdība plāno izlemt, vai rīkot referendumu par dalību ES fiskālās disciplīnas līgumā. Tā nolūks ir panākt, lai dalībvalstis ievēro stingru budžeta disciplīnu, lai nepieļautu parādu krīžu atkārtošanos.
Vairāki Īrijas ministri pauduši, ka vēlētos nepieļaut referendumu, jo baidās, ka īri balsos pret, šādi paužot savu neapmierinātību ar valstī īstenotajiem taupības pasākumiem, kuru dēļ pasliktinājies viņu dzīves līmenis.
Īrijas valdība līdz šim noraidījusi opozīcijas ierosinājumus izstāties no eiro zonas tā vietā, lai turpinātu īstenot budžeta tēriņu samazināšanas politiku. Valdība apgalvo, ka valsts aiziešana no eiro zonas radīs katastrofālas sekas tās ekonomikai. Savukārt opozīcijas partijas paziņojušas, ka pieprasīs referendumu.
Pagājušajā nedēļā veikta aptauja liecina, ka 72% Īrijas iedzīvotāju vēlas, lai par dalību ES fiskālās disciplīnas līgumā valstī tiktu rīkots referendums.
Īrijā spēkā esošā konstitūcija noteic, ka referendumi ir jārīko par visiem ES līgumiem un grozījumiem ES līgumos. Īrijas pilsoņi iepriekš divas reizes nobalsoja pret izmaiņām ES līgumos, tomēr atkārtotos referendumos nobalsoja par šīm izmaiņām.