Tas bija svarīgi, ņemot vērā notikumus Sīrijā, norādīja Kacs. No šīs stratēģiskās pozīcijas var novērot lielu daļu Sīrijas un Libānas.
Hermona kalns "pēc 51 gada atkal ir Izraēlas kontrolē", platformā "X" pauda Kacs, notikušo raksturojot kā "aizraujošu vēsturisku brīdi".
Pēc islāmistu nemiernieku uzvaras Sīrijā Izraēlas karavīri iegāja Golānas augstieņu buferzonā, arī Hermona kalna Sīrijas pusē.
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu šo karaspēka kustību raksturoja kā pagaidu pasākumu, "līdz tiks rasts piemērots risinājums".
Šis solis izpelnījās starptautisku kritiku.
Kopš Sīrijas prezidenta Bašara al Asada krišanas Izraēlas gaisa spēki ir izmantojuši varas vakuumu, bombardējot militāros objektus valsts iekšienē.
Piektdien agri no rīta tika atsākti Izraēlas uzlidojumi Sīrijā, veicot triecienus ieroču noliktavām un pētniecības centriem Himsas un Hamas provinču lauku apvidos, ziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).
Izraēlas sauszemes spēki nedēļas nogalē iegājuši dziļāk Sīrijas teritorijā jau ārpus demilitarizētās zonas, svētdien ziņoja laikraksts "New York Times", atsaucoties uz Izraēlas amatpersonām.
Izraēlas bruņotie spēki pārņēmuši kontroli pār Hermona kalna virsotni robežas Sīrijas pusē, kā arī pār vairākām citām vietām, kas tika uzskatītas par būtiskām, lai stabilizētu kontroli šajā teritorijā, norādīja laikraksts.
Lielāko daļu Golānas augstieņu 1967.gadā okupēja Izraēla. 1981.gadā Izraēla šo teritoriju anektēja, taču to neatzīst lielākā daļa starptautiskās sabiedrības. Golānas augstienēs dzīvo vairāk nekā 25 000 ebreju kolonistu.
1974.gadā tika izveidota buferzona, kas nošķīra Izraēlas un Sīrijas kontrolētās teritorijas, un kopš tā laika tur izvietoti ANO miera uzturēšanas spēki. Nedēļas nogalē, kad Damaskā krita Bašara al Asada re"zims, buferzonā Sīrijas teritorijā iegāja Izraēlas karaspēks.