Kaulēšanās par opozīcijas līderes likteni notiek pastāvīgi, apliecināja vairāki avoti, kas ir pazīstami ar Janukoviča un Rietumu dialoga gaitu.
Janukovičs pieprasījis, lai līdzās asociācijas līguma parakstīšanai ar Eiropas Savienību (ES) un finanšu palīdzības atjaunošanu Rietumi uzņemas garantijas, ka Timošenko neatgriezīsies Ukrainā un nepiedalīsies vēlēšanās, norādījuši izdevuma sarunbiedri. "ES un ASV pārstāvji patiešām nesaprot, kādā veidā viņi varētu aizbāzt Timošenko muti, liekot šķēršļus viņas politiskajiem paziņojumiem vai intervijām. Turklāt, kā pastāstīja līdzgaitnieki, kas uztur kontaktus ar Jūliju Vladimirovnu, tikšanās gaitā viņa skaidri apliecinājusi vienam no Rietumu diplomētiem, ka šāds darījums ir nepieņemams, Ukrainu pamest viņa negrasās," vēsta izdevums.
Izmantojot parlamenta deputāta un uzņēmēja Jevgēņija Ščerbaņa slepkavības lietu, valsts vara vienlaikus spēlē trīs partijas. Pirmkārt, tiek šantažēti Rietumi. Tiem ir jāpieņem Janukoviča nosacījumi, ja viņi negrib pieredzēt, ka Timošenko paliek ieslodzījumā visu atlikušo dzīvi. Otrkārt, tiek šantažēta pati Timošenko, kurai, zinot par mūža ieslodzījuma draudiem, ir jāpiekrīt emigrācijai. Treškārt, spriedums par mūža ieslodzījumu ir garantija, ka Timošenko neatgriezīsies politikā, kamēr Ukrainā valda Janukovičs vai arī viņa mantinieks no tuvākā loka, rezumē izdevums.
Ekspremjere, kas 2011.gada beigās sāka izciest viņai par varas pilnvaru pārsniegšanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, kopš 2012.gada aprīļa atrodas Harkovas slimnīcā.
Prokuratūra janvārī informēja Timošenko, ka viņa oficiāli ir aizdomās turamā Ščerbana slepkavības lietā, un norādīja, ka notiesāšanas gadījumā viņai draud mūža ieslodzījums. Ukrainas parlamenta deputāts un tirdzniecības kompānijas īpašnieks Ščerbaņs un viņa sieva tika nogalināti 1996.gada novembrī Doņeckas lidostā. Šāvēji atzinušies, ka saņēmuši naudas pārskaitījumus no bankas konta, kas saistīts ar Timošenko un toreizējo premjerministru Pavlo Lazarenko, vēl pērn sacīja Ukrainas ģenerālprokurora vietnieks Renats Kuzmins.
2011.gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunos apsūdzības punktos. Šīs apsūdzības saistītas ar fondu līdzekļu piesavināšanos 405,5 miljonu dolāru (aptuveni 200 miljonu latu) apmērā laikā, kad Timošenko vadīja uzņēmumu "Ukrainas vienotās enerģētikas sistēmas".
Ukrainas prezidents Janukovičs izteicies, ka kompromiss attiecībā uz apcietinātajiem Timošenko un viņas vadītās valdības iekšlietu ministru Juriju Lucenko ir jāpanāk vistuvākajā laikā.