Lidmašīna ar Karadžiču trešdienas rītā nolaidās Roterdamas lidostā, no kurienes viņu nogādāja uz tribunāla cietumu.
Kā jau iepriekš ziņots, Karadžičs naktī uz trešdienu tika nosūtīts no Belgradas uz Hāgas tribunālu.
Trīs džipu kortežs ar tumšiem logiem ap pulksten 3.45 (4.45 pēc Latvijas laika) atstāja Serbijas īpašā kara noziegumu tribunāla ēku, kur Karadžičs bija turēts apcietinājumā kopš aizturēšanas 21.jūlijā, un ap pulksten četriem (pieciem pēc Latvijas laika) ieradās Belgradas Nikolas Teslas starptautiskajā lidostā. Dažas stundas pirms tam viņa atbalstītāju protesta demonstrācija Belgradā beidzās ar sadursmēm starp demonstrantiem un policiju, kurās tika ievainoti desmitiem cilvēku.
Galīgo lēmumu par Karadžiča izdošanu parakstīja Serbijas tieslietu ministre Snežana Maloviča saskaņā ar Serbijas likumu par sadarbību ar ICTY.
Karadžičs bija pārsūdzējis Serbijas tiesā lēmumu par viņa izdošanu Hāgas tribunālam. Lai aizkavētu izdošanu, viņa prasība Serbijas kara noziegumu tribunālam tika nosūtīta piektdienas vakarā pa pastu īsi pirms pasta nodaļu slēgšanas. Piektdiena bija pēdējā diena, kad varēja iesniegt šo prasību.
Serbijas kara noziegumu tribunālam savs lēmums bija jāpaziņo trīs dienu laikā pēc prasības saņemšanas, bet galīgais lēmums par Karadžiča izdošanu bija jāpieņem Serbijas Tieslietu ministrijai.
Serbijas kara noziegumu tribunāla pārstāve Ivana Ramiča informēja, ka otrdienas vakarā Karadžiča prasība vēl nebija saņemta. "Es uzskatu, ka šādas prasības nav, jo, ja tā būtu nosūtīta, tā jau būtu nonākusi tiesā," otrdien paziņoja Dušans Igņatovičs, kurš vada Serbijas valdības biroju sadarbībai ar ICTY.
Karadžiču, kurš bija bēguļojis gandrīz 13 gadus, aizturēja 21.jūlija vakarā satiksmes autobusā Belgradā. Serbijas kara noziegumu prokurors 22.jūlijā paziņoja, ka aizturētais Karadžičs tiks nodots tiesāšanai ICTY Hāgā, līdzko tiks novērsti juridiskie šķēršļi.
Amatpersonas pavēstījušas, ka Karadžičs slēpies no varas iestādēm, izmantojot svešu vārdu - Dragans Dabičs, un strādājis kādā privātklīnikā Serbijas galvaspilsētā Belgradā, uzdodoties par alternatīvās medicīnas ārstu. Karadžičs pēc profesijas ir psihiatrs. Ar viltotu Horvātijas pasi viņš arī devies uz Austriju un Itāliju.
Karadžičam bija gari, sirmi mati, bārda un brilles, kas slēpa viņa seju.
13 gadu ilgajā bēguļošanas laikā Karadžičs arī uzdevies par pareizticīgo mūku un viņam bijusi skūta galva, slēpjoties kalnainā apvidū, kur saiet kopā Bosnijas, Serbijas un Melnkalnes robežas.
63 gadus vecais Karadžičs bija viens no pasaulē visvairāk meklētajiem cilvēkiem. ICTY apsūdz Karadžiču un bijušo Bosnijas serbu armijas vadītāju Ratko Mladiču genocīdā saistībā ar 8000 musulmaņu vīriešu un zēnu slaktiņu Srebrenicā 1995.gadā un Sarajevas aplenkumu Bosnijas kara laikā, kad gāja bojā 12 000 cilvēku.