Kims Čenuns par Ziemeļkorejas vadītāju kļuva 2011. gada beigās pēc sava tēva Kima Čenira nāves. Jau iepriekš viņš tika iecelts par Ziemeļkorejas bruņoto spēku virspavēlniekiu un Darba partijas Centrālās militārās komitejas priekšsēdētāju, bet pēc tam arī par Darba partijas ģenerālsekretāru. Bez tam viņam ir piešķirts neoficiāls tituls Diženais līderis.
Jāuzsver, ka neilgi pirms visas augstākās varas nodošanas Kimam Čenunam Ziemeļkoreja, neraugoties uz starptautiskās protestiem, īstenoja neveiksmīgu nesējraķetes palaišanu. Atbilstoši Ziemeļkorejas paziņojumam, nesējraķetei Unha-3 (Piena ceļš) bija jānogādā orbītā valsts sakaru pavadoni Kvanmenson-3 (Spilgtā zvaigzne) un raķetes starts bija pieskaņots valsts dibinātāja Kima Irsena 100. dzimšanas dienai.
Tomēr raķetes starts izrādījās nesekmīgs un tā pēc īsa brīža nokrita Dzeltenajā jūrā. Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra aprobežojās ar paziņojumu, ka pavadonis nav nogādāts iepriekš noteiktajā orbītā, un ka šīs neveiksmes cēloņi tiek izmeklēti. Tikmēr ASV Stratēģiskā virspavēlniecība (NORAD) paziņojusi, ka pēc tās rīcībā esošās informācijas civilās nesējraķetes Unha-3 vietā Ziemeļkoreja izmēģinājusi militāro nesējraķeti Taepodong-2, kura teorētiski spēj sasniegt mērķus līdz pat 10 tūkstošu kilometru attālumā, kā arī nest kodollādiņus.
Kā apgalvo Dienvidkorejas izlūkdienesti, par nākošo liela mēroga pasākumu Korejas pussalas ziemeļos var kļūt kodollādiņa izmēģinājums. Jāatgādina, ka saskaņā ar februārī panākto vienošanos Ziemeļkoreja piekrita daļēji iesaldēt savas kodolaktivitātes un neveikt raķešu izmēģinājumus, apmaiņā saņemot 240 000 tonnu pārtikas no ASV. Reaģējot uz Phenjanas lēmumu palaist raķeti, Vašingtona pagājušajā nedēļā paziņoja, ka aptur plānoto pārtikas piegādi Ziemeļkorejai. Atbildot uz šo lēmumu Phenjana var atjaunot kodolaktivitātes un atteikties no solījumiem neveikt tāla darbības rādiusa raķešu izmēģinājumus, kodolizmēģinājumus un urāna bagātināšanu, uzskata Dienvidkorejas izlūkdienestu pārstāvji.