Šie aprēķini ir krietni lielāki nekā iepriekš zināmās ķīniešu aplēses. ASV kodolspeciālisti ar šo informāciju tika iepazīstināti slēgtā sanāksmē februārī.
Aprēķini pārsniedz arī ASV ekspertu uzskatu, ka Ziemeļkorejas arsenālā patlaban ir desmit līdz 16 kodolieroču.
Ziemeļkorejas kodolprogrammas galvenais eksperts Sigfrīds Hekers, kurš piedalījās februāra sanāksmē, sacīja, ka ievērojamie Ziemeļkorejas krājumi tikai palielinās starptautiskās sabiedrības izaicinājumus Phenjanas pārliecināšanā atbrīvoties no kodolieročiem.
"Jo vairāk viņi tic, ka viņiem ir pilnībā funkcionējošs kodolarsenāls un iebiedēšanas līdzeklis, jo grūtāk būs panākt, lai viņi no tā atkāpjas," izdevumam skaidroja Hekers.
Ķīnas aprēķini apliecina Pekinas augošās bažas par tās neprognozējamā sabiedrotā kodolambīcijām. Tie ir pēdējie no vairākiem ekspertu slēdzieniem, kuros ziņots, ka Phenjana virzās uz priekšu ātrāk, nekā uzskatīts iepriekš.
Nesenā ASV pētnieku atzinumā brīdināts, ka Ziemeļkoreja nākamajos piecos gados apņēmusies paplašināt savu kodolprogrammu un, sliktākajā gadījumā, tā līdz 2020.gadam varētu iegūt 100 atomieroču.
Ziemeļkoreja veica kodolizmēģinājumus 2006., 2009. un 2013.gadā, un tai ir ļoti aktīva ballistisko raķešu attīstības programma, lai arī eksperti tās progresu vērtē dažādi.
Phenjana 2012.gadā orbītā palaida satelītu, taču vēl jāveic izmēģinājums par raķetes nestās kravas spēju no kosmosa atgriezties uz zemes, kas nepieciešams starpkontinentālajām ballistiskajām raķetēm.
Vēl viens izšķirošs jautājums ir par to, vai Ziemeļkoreja spēj samazināt kodolierīci līdz tādam izmēram, ka to var novietot uz raķetes. Dokumentā, kuru janvārī publiskoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija, atzīts, ka Ziemeļkoreja šajā ziņā sasniegusi nozīmīgu līmeni.