Ķīnā N. Heivuds palīdzēja veidot sadarbību starp vietējām un britu kompānijām, kā arī piestrādāja par konsultantu firmā, kuru nodibinājuši divi bijušie britu izlūkdienesta darbinieki. Cita starpā N. Heivuds arī deva padomus Džeimsa Bonda iemīļotajam automobiļu zīmolam – kompānijai Aston Martin.
Tāpat N. Heivudam bija plaši sakari Ķīnas darījumu un politiskajā elitē, ieskaitot pazīšanos ar Bo Silaju (Bo Xilai) – šobrīd nežēlastībā kritušu, bet pirms tam ļoti ietekmīgu kompartijas funkcionāru, kuram daudzi paredzēja nākamā Ķīnas līdera lomu.
Kā raksta izdevums, tā avoti apgalvo, ka N. Heivuds nebija britu izlūkdienesta štata līdzstrādnieks, bet algots informators, kas nodrošināja MI6 ar svarīgu informāciju „pie kafijas tases”.
Saskaņā ar informāciju no Ķīnas, par N. Heivuda slepkavību aizdomās tiek turēta Bo Silaja sieva Gī Kailaja (Gu Kailai), kura it kā noindējusi viņu ar cianīdu. Pēc izmeklētāju domām, N. Heivuds palīdzējis abiem laulātajiem izvest no valsts vairāk nekā miljardu korupcijas ceļā iegūtu ASV dolāru, taču pieprasījis pārāk lielu honorāru par saviem pakalpojumiem, kā rezultātā ticis nogalināts. Šobrīd Gī Kailaja atrodas apcietinājumā, bet viņas vīrs Bo Silajs zaudējis visus posteņus partijā un valdībā.
N. Heivuds, kas dzīvoja Ķīnā vairāk nekā desmit gadus, tika atrasts miris 2011. gada novembrī. Sākotnēji tika paziņots, ka viņš miris no saindēšanās ar alkoholu, tomēr vēlāk izmeklētāji secināja, ka viņš nogalināts.