Kosmosa kuģis Shenzhou 9 un nesējraķete jau ir nogādāti uz starta platformas Dzjucjuaņas satelītu palaišanas centrā Ķīnas ziemeļrietumos, vēsta Siņhua. Tas būs pirmais Ķīnas pilotējamais lidojums kosmosā kopš 2008.gada septembrī un notiks "kaut kad jūnija vidū".
Plānots, ka kosmosā dosies trīs astronauti, kuri manuāli saslēgsies ar pašlaik orbītā esošo nepilotējamo eksperimentālo moduli Tiangong-1 (Debesu pils), kas kosmosā tika nogādāts pagājušā gada septembrī. Pēc saslēgšanās divi astronauti uz laiku pārvietosies uz moduli, kur veiks zinātniskus eksperimentus. Šie soļi ir daļa no Ķīnas ambiciozajiem kosmosa izpētes plāniem, kas tiek uzlūkota kā Pekinas mēģinājums nostādīt savu kosmosa izpētes programmu vienā līmenī ar ASV un Krievijas programmām.
2003.gadā Ķīna kļuva par trešo valsti pēc ASV un Krievijas, kas nosūtījusi cilvēku kosmosā, kad astronauts Jans Līvejs kosmosa misijas Šeņdžou V laikā 14 reizes apriņķoja zemes orbītu. Ķīna nopietni pretendē kļūt arī par otro valsti, kas uz Mēness virsmas nogādājusi cilvēku.
Siņhua vēsta, ka saslēgšanās tehnoloģijas ir izšķiroši svarīgas Ķīnas kosmosa izpētes plānu īstenošanai. Tās ļaus Ķīnai veikt kosmosa izpēti lielākos mērogos.