Vienlaikus Sičuaņas provincē turpinājās zem gruvešiem aprakto cilvēku glābšanas darbi. Ceturtdien dienasgaismā tika izvilkti vēl daži izdzīvojušie, taču krietni vairāk cilvēku nācās uzreiz aizgādāt uz morgiem. Oficiālais 7,9 balles spēcīgajā zemestrīcē bojāgājušo cilvēku skaits jau pārsniedzis 20 tūkstošus un vēl 25 tūkstoši jau vairākas dienas atrodas zem sabrukušo māju drupām, radot bažas, ka arī nedaudzajiem veiksmes stāstiem drīz varētu pienākt beigas. Valsts ziņu aģentūra Xinhua ceturtdien minēja, ka kopējais zemestrīces upuru skaits varētu būt lielāks par 50 tūkstošiem.
Izglābtos un zemestrīcē mazāk cietušos cilvēkiem tagad apdraud ne vien dambju sagrūšana, bet arī pārtikas, ūdens un pajumtes trūkums. Lai viņiem palīdzētu, valdība zemestrīcei tuvākajos apgabalos uz laiku iesaldējusi pārtikas preču cenas, informē Reuters. Vairāku vietējo ciematu iedzīvotāji žurnālistiem žēlojās, ka valdība visu uzmanību pievērsusi lielākajām pilsētām. «Kopš mana tēva nāves šeit mediķi nav parādījušies. Vakar cauri izgāja daži karavīri. Kopš tā laika nevienu neesam redzējuši,» aģentūrai stāstīja Sjiņši kalnu ciemata iedzīvotājs Džans Gončuans. «Mums nav elektrības un nezinām, kad tā atkal parādīsies.»
Palīdzību cīņā ar zemestrīces sekām Ķīnai jau piegādājusi Japāna, Krievija un pat senā pretiniece Taivāna. Katastrofa mobilizējusi arī zemestrīces neskarto Ķīnas pilsētu iedzīvotājus. Ja pirmajās dienās ievainoto glābšanai asiņu trūkuma dēļ tās nācās ziedot pašiem mediķiem, tad pēdējā laikā Pekinā asinis ik dienas nodod vismaz 3300 cilvēku, raksta Reuters.