«Policija teica, ka sitīs viņus līdz nāvei. Viņi aizturēja astoņus cilvēkus, arī manu vīru. Es baidos, ka viņš ir smagi piekauts,» telefonsarunā no Fudžou sacīja Ši Lipina, kuras vīrs ir cilvēktiesību aizstāvis Liņs Binsjins. Fudžou policija noliedz, ka kāds būtu aizturēts vai sists.
Pirmdien aprit 23 gadi kopš 1989. gada 4. jūnijā notikušās asinsizliešanas Tjaņaņmeņa laukumā Pekinā, kad karavīri vardarbīgi izdzenāja sešas nedēļas ilgušos miermīlīgos studentu protestus, kuros tika prasītas demokrātiskas pārmaiņas. Kustība Tjaņaņmeņa mātes apgalvo, ka slaktiņā nogalināti vismaz 203 cilvēki.
Ķīnas komunistiskā valdība joprojām apgalvo, ka notikušais bija atbilde «revolucionāram dumpim», tāpēc tā neredz vajadzību atvainoties nogalināto ģimenēm.
Pekinas policija piektdien dzelzceļa stacijā aizturējusi aptuveni 30 aktīvistu no Džedzjanas provinces. «Policija sacīja, ka dara to 4. jūnija notikumu dēļ, ka šajā jūtīgajā laikā viņiem esot jāsavāc nestabili elementi,» apgalvoja aktīvists Sje Cjimins, kurš atradās varasiestāžu norīkotā autobusā uz Džedzjanu. «Nevienu nesita, bet nenotika arī nekādas juridiskas procedūras. Viņi mūs piespieda kāpt autobusā un braukt mājās.»