BBC vēsta, ka Ķīna ierobežojumus pamatojusi ar "cīņu pret islāma ekstrēmismu". Jāatgādina, ka pēdējos gados reģionā laiku pa laikam uzliesmojusi vardarbība un notikuši terora akti. Ķīnas valdība šos notikumus saista ar uiguru ekstrēmistiem. Savukārt uiguru kopiena norāda, ka šāda rīcība, kā arī dažādie aizliegumi, ir diskriminējoša prakse.
Jaunie noteikumi paredz, ka aizliegts:
- izplatīt vai aizstāvēt ekstrēmitu uzskatus;
- publiskot, lejupielādēt materiālus vai patērēt tādus medijus, kuru saturā jaušams "ekstrēmisms";
- nēsāt vai piespiest citus cilvēkus nēsāt apģērbu, kas aizsedz visu seju;
- veicināt reliģisko fanātismu, audzējot garas bārdas vai ikdienā lietojot vārdu "halal" (atļauts saskaņā ar islāma rakstiem);
- liegt saviem bērniem mācīties valsts izglītības iestādēs;
- apzināti iejaukties valsts realizētajā ģimenes plānošana politikā;
- precēties tikai tradicionālo ceremoniju ietvaros, neslēdzot laulību valstī noteiktajā kārtībā.
Likumā gan nav sīkāk paskaidrots, kas, piemēram, tiek uzskatīts par "nenormālu", taču angļu valodā rakstošais, valsts kontrolētais izdevums China Daily vēsta, ka garas bārdas tiks aizliegtas, jo tiek uzskatīts, ka tādējādi "tiek popularizēts ekstrēmisms".
Uiguri norāda, ka tādējādi Ķīna faktiski diskriminē miljoniem cilvēku, bet Pekina sev veltītos pārmetumus noraida. Šī nav pirmā reize, kad valsts attiecībā uz uiguriem ievieš dažādus ierobežojumus. Jau iepriekš atsevišķās reģiona pilsētās ieviesti aizliegumi cilvēkiem ar "pārāk garu bārdu" vai cilvēkiem ar seju aizsedzošu apģērbu izmantot sabiedrisko transportu. Šoreiz jaunie, papildinātie noteikumi būs saistoši visā reģionā, vēsta Al Jazeera.