Tomēr tagad Eiropas pēdējais diktators, kā viņu savulaik nodēvēja ASV valsts sekretāre Kondolīza Raisa, ir atradis jaunu patronu - komunistisko Ķīnu, ar kuru Baltkrievija ir parakstījusi vienošanos par stratēģisko sadarbību.
Par baltkrievu un ķīniešu ekonomiskās draudzības taustāmāko rezultātu vajadzētu kļūt milzīgam tehnoloģiskajam parkam Minskas pievārtē. Tas ne tikai ienesīs prāvus līdzekļus Baltkrievijas kasē, bet arī kalpos par Ķīnas uzņēmēju durvīm uz Krieviju un Eiropu.
Lukašenko režīma dēļ Baltkrievija ir nonākusi dziļā politiskajā un ekonomiskajā izolācijā, un valsts ar grūtībām spēj piesaistīt ārvalstu investorus. Viens no Baltkrievijas nošķirtības iemesliem ir arī ASV un Eiropas Savienības 2011. gadā noteiktās sankcijas, ar kurām Minska tika sodīta par 2010. gada decembrī notikušo vēršanos pret vairākiem opozīcijas līderiem un viņu atbalstītājiem, kuri protestēja pret prezidenta vēlēšanu rezultātiem.
Viņam nācās vērsties pie naudīgajiem ķīniešiem, kas izrādījās atsaucīgi un nekavējoties piedāvāja daudzmiljardu aizdevumus, un apsolīja "pilnīgu atbalstu [Lukašenko] nostājai iekšējos un starptautiskajos jautājumos", raksta interneta izdevums The Daily Beast.
Ķīnai, kuru cilvēktiesību aizstāvji uzskata par vienu represīvākajām valstīm pasaulē, atšķirībā no rietumvalstīm nav aizspriedumu pret Baltkrievijas varas apiešanos ar oponentiem. Kad pagājušajā vasarā Lukašenko viesojās Pekinā, viņš un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins paziņoja, ka neviena valsts nedrīkst iejaukties citas valsts iekšējās lietās, apelējot pie cilvēktiesībām.
Pagājušajā nedēļā Ķīnā viesojās Baltkrievijas premjerministrs Mihails Mjasņikovičs, kurš no Sji Dzjiņpina rokām saņēma Ķīnā par ļoti prestižo uzskatīto Draudzības balvu. Lukašenko pateicībā par izrādīto godu apsolīja, ka Baltkrievija būs Ķīnas "balsts Eiropā".
Plašāk lasiet Ulda Ķezbera rakstā Ķīnas mīļākais diktators Lukašenko piektdienas, 31.janvāra, laikraksta Diena 8.-9.lpp.!