Simtiem protestētāju, kas, kā tiek uzskatīts, bija premjera atbalstītāji, piektdien Tbilisi uzbruka Saakašvili sabiedrotajiem.
Pēc sadursmēm prezidents un premjerministrs sacīja, ka vēlas atrast veidu, kā viņu visai sarežģītā partnerība varētu darboties.
"Es vēlos saglabāt attiecības prezidentu un viņa politisko komandu," svētdien izplatītajā paziņojumā apliecināja Ivanišvili. "Esmu gatavs veikt saprātīgu piekāpšanos mūsu valsts labklājības vārdā."
Saakašvili no savas puses piedāvāja sākt sarunas, lai nodrošinātu "mierīgu līdzāspastāvēšanu".
"Šīs sarunas sāksies, tiklīdz premjerministrs būs pieņēmis ielūgumu," sacīja prezidents, piebilstot, ka viņš ir pieejams sarunām, sākot ar pirmdienu.
Saakašvili otrais un beidzamais pilnvaru termiņš beidzas 2013.gada oktobrī.
Satraukumu par konfrontāciju Gruzijā sestdien pauda Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone un savienības paplašināšanās komisārs Štefans Fīle.
Paziņojumā, kas publicēts oficiālajā ES mājas lapā, Eštone un Fīle pauž satraukumu par pazīmēm, kas liecina, ka premjerministra Ivanišvili partijas Gruzijas sapnis un Saakašvili Vienotās nacionālās kustības vienošanās par varas dalīšanu sāk zaudēt pamatu.
"Ap konstitucionālajiem jautājumiem turpinās pretstāve, un, kā pēdējais, prezidenta ikgadējā uzruna parlamentam vakar izvērtās par atklātu konfrontāciju, kad Apvienotās nacionālās kustības deputātiem līdzās prezidenta ikgadējās uzrunas vietai uzbruka demonstranti", norāda Eštone un Fīle.
Gruzijas demokrātijas nākotnei tas ir ārkārtīgi svarīgi, ka visi politiskie spēlētāji un institūcijas tiek pienācīgi cienīti atbilstoši mūsu kopīgajām eiropeiskajām vērtībām, teikts paziņojumā.
Saakašvili uzruna, kas bija paredzēta 8.februārī, atbilstoši Gruzijas parlamenta lēmumam tika atlikta uz nenoteiktu laiku.
Tad prezidents pieņēma lēmumu uzrunāt tautu no Nacionālās bibliotēkas ēkas, tomēr arī šos plānus nācās mainīt, jo pie bibliotēkas protesta akciju sarīkoja pilsoņi, kurus parlaments ir atzinis par politieslodzītajiem un kas janvāra amnestijas ietvaros tika izlaisti no cietumiem.
Protestētāji gatavojās prezidentam sarīkot "kauna koridoru". Rezultātā izraisījās sadursmes Saakašvili pretinieku un atbalstītāju starpā, un vairāki prezidenta partijas deputāti tika ievainoti. Prezidenta administrācija tad nolēma uzrunu pārcelt uz Saakašvili rezidenci.